Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wziął dziś, 31 sierpnia br. udział w inauguracji Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Podczas uroczystości szef MEiN wręczył odznaczenia pracownikom uczelni. Uczestniczył także w promocji doktorów i doktorów habilitowanych.

- To wielkie święto nie tylko dla regionu, ale także całej społeczności akademickiej. Państwa uczelnia jest niezwykle ważna nie tylko dla Bydgoszczy i Torunia, nie tylko dla województwa kujawsko-pomorskiego, ale i dla całej Polski. Tej decyzji Panu Rektorowi, Wysokiemu Senatowi, całej społeczności akademickiej gratuluję - powiedział minister Przemysław Czarnek podczas uroczystej inauguracji Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Szef MEiN zwrócił na uwagę na możliwość bezpośredniego spotkania społeczności akademickiej po długim okresie kształcenia na odległość. Wyraził nadzieję, że będzie ono zwiastunem powrotu do normalności w szkolnictwie wyższym:

- Życzę również, ażeby to nasze zgromadzenie, tak liczne, za którym tęskniliśmy przez długie miesiące, żebyśmy mogli spotykać się właśnie w takich warunkach, ażeby było zwiastunem normalności w nauce i szkolnictwie wyższym w naszych uczelniach. Po to właśnie podjęliśmy działania legislacyjne. Uchyliliśmy dotychczasowe ograniczenia w szkolnictwie wyższym, które wprowadzone zostały w związku z pandemią koronawirusa. Zachęcamy Państwa Rektorów do otwartości do studentów i na uczelniach i w akademikach - powiedział minister. Dodał, że uczelniom potrzebne jest teraz odbudowanie wspólnoty akademickiej.

Podczas inauguracji Minister Edukacji i Nauki wręczył pracownikom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Uczestniczył także w uroczystej promocji doktorów i doktorów habilitowanych oraz przekazał symboliczny czek na kwotę 282 860, 00 zł na dostosowanie jednego z budynków uczelni do wymogów przeciwpożarowych.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…