Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wziął dziś, 31 sierpnia br. udział w inauguracji Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Podczas uroczystości szef MEiN wręczył odznaczenia pracownikom uczelni. Uczestniczył także w promocji doktorów i doktorów habilitowanych.

- To wielkie święto nie tylko dla regionu, ale także całej społeczności akademickiej. Państwa uczelnia jest niezwykle ważna nie tylko dla Bydgoszczy i Torunia, nie tylko dla województwa kujawsko-pomorskiego, ale i dla całej Polski. Tej decyzji Panu Rektorowi, Wysokiemu Senatowi, całej społeczności akademickiej gratuluję - powiedział minister Przemysław Czarnek podczas uroczystej inauguracji Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Szef MEiN zwrócił na uwagę na możliwość bezpośredniego spotkania społeczności akademickiej po długim okresie kształcenia na odległość. Wyraził nadzieję, że będzie ono zwiastunem powrotu do normalności w szkolnictwie wyższym:

- Życzę również, ażeby to nasze zgromadzenie, tak liczne, za którym tęskniliśmy przez długie miesiące, żebyśmy mogli spotykać się właśnie w takich warunkach, ażeby było zwiastunem normalności w nauce i szkolnictwie wyższym w naszych uczelniach. Po to właśnie podjęliśmy działania legislacyjne. Uchyliliśmy dotychczasowe ograniczenia w szkolnictwie wyższym, które wprowadzone zostały w związku z pandemią koronawirusa. Zachęcamy Państwa Rektorów do otwartości do studentów i na uczelniach i w akademikach - powiedział minister. Dodał, że uczelniom potrzebne jest teraz odbudowanie wspólnoty akademickiej.

Podczas inauguracji Minister Edukacji i Nauki wręczył pracownikom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. Uczestniczył także w uroczystej promocji doktorów i doktorów habilitowanych oraz przekazał symboliczny czek na kwotę 282 860, 00 zł na dostosowanie jednego z budynków uczelni do wymogów przeciwpożarowych.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…