Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które z powodu trwającej pandemii koronawirusa będą inne niż zwykle. Wielu rodzinom, które już wcześniej zmagały się z problemami, mimo własnych wysiłków teraz może być jeszcze trudniej.

Szczególnie dotyczy to osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, seniorów i rodzin wielodzietnych - stwierdził prezydent Andrzej Duda, zachęcając wszystkich w wystąpieniu online do wzięcia udziału w akcji „Szlachetna paczka”.

- Polacy pokazują, że umieją się zjednoczyć i z entuzjazmem zaangażować w czynienie dobra dla innych, już od 20 lat łącząc się w akcji Szlachetna Paczka. Razem niesiemy wsparcie i radość tym, którzy tego naprawdę potrzebują - dodał prezydent.

- Państwo także mogą jeszcze dołączyć się do tej wspaniałej inicjatywy. Każdy z nas może dać komuś innemu prezent od serca. Każdy może przygotować wraz z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami świąteczną paczkę.

- My także, jak co roku, bierzemy udział w tej akcji - dodał prezydent. - Obdarujemy rodzinę, w której matka samotnie wychowuje pięcioro dzieci i dzielnie zmaga się z trudami codzienności. Jesteśmy całym sercem przy nich i mamy nadzieję, że przygotowana przez nas paczka przyniesie choć odrobinę pociechy i ulży w troskach.

- O tym, że warto pomagać, chcielibyśmy przypomnieć przy okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Dziś, w tych niełatwych dla nas wszystkich chwilach, idea wolontariatu nabiera szczególnego znaczenia. Wolontariusze niosą pomoc nie tylko w wymiarze materialnym, ale dają wielu potrzebującym poczucie bezpieczeństwa i bliskości. W chwili choroby, izolacji uśmiech i otwarte serce też są podarunkiem! Drodzy wolontariusze, dziękujemy za Waszą bezinteresowną dobroć, serdeczność, szacunek i życzliwość okazywane zwłaszcza osobom chorym, starszym i samotnym. Serdeczne życzenia również dla Was wszystkich - stwierdził na zakończenie prezydent Duda.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…