Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które z powodu trwającej pandemii koronawirusa będą inne niż zwykle. Wielu rodzinom, które już wcześniej zmagały się z problemami, mimo własnych wysiłków teraz może być jeszcze trudniej.

Szczególnie dotyczy to osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, seniorów i rodzin wielodzietnych - stwierdził prezydent Andrzej Duda, zachęcając wszystkich w wystąpieniu online do wzięcia udziału w akcji „Szlachetna paczka”.

- Polacy pokazują, że umieją się zjednoczyć i z entuzjazmem zaangażować w czynienie dobra dla innych, już od 20 lat łącząc się w akcji Szlachetna Paczka. Razem niesiemy wsparcie i radość tym, którzy tego naprawdę potrzebują - dodał prezydent.

- Państwo także mogą jeszcze dołączyć się do tej wspaniałej inicjatywy. Każdy z nas może dać komuś innemu prezent od serca. Każdy może przygotować wraz z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami świąteczną paczkę.

- My także, jak co roku, bierzemy udział w tej akcji - dodał prezydent. - Obdarujemy rodzinę, w której matka samotnie wychowuje pięcioro dzieci i dzielnie zmaga się z trudami codzienności. Jesteśmy całym sercem przy nich i mamy nadzieję, że przygotowana przez nas paczka przyniesie choć odrobinę pociechy i ulży w troskach.

- O tym, że warto pomagać, chcielibyśmy przypomnieć przy okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Dziś, w tych niełatwych dla nas wszystkich chwilach, idea wolontariatu nabiera szczególnego znaczenia. Wolontariusze niosą pomoc nie tylko w wymiarze materialnym, ale dają wielu potrzebującym poczucie bezpieczeństwa i bliskości. W chwili choroby, izolacji uśmiech i otwarte serce też są podarunkiem! Drodzy wolontariusze, dziękujemy za Waszą bezinteresowną dobroć, serdeczność, szacunek i życzliwość okazywane zwłaszcza osobom chorym, starszym i samotnym. Serdeczne życzenia również dla Was wszystkich - stwierdził na zakończenie prezydent Duda.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…