Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Robertowi Lewandowskiemu, kapitanowi piłkarskiej reprezentacji Polski. Order został nadany za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

- Jest Pan człowiekiem bardzo systematycznej, wytrwałej, niezwykle ciężkiej pracy, która dodana do wielkiego talentu owocuje tym wspaniałym sukcesem - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda wskazywał, że Robert Lewandowski w niezwykły sposób reprezentuje Polskę. - Zawsze podkreśla Pan swoją polskość - mówił. - I buduje Pan dobre imię Rzeczypospolitej, wszędzie tam, gdzie gra Pan w piłkę - akcentował.

- To, że jest Pan człowiekiem tak niezwykle systematycznym, tak niezwykle poukładanym w swojej działalności, to, w jaki sposób Pan postępuje - to robi, jak obserwuje się Pańską karierę, rzeczywiście oszałamiające wrażenie - mówił dalej prezydent. 

- Jednym elementem, niezbędnym do tego, aby osiągnąć wielki sportowy sukces, taki jak Pan osiąga, to jest talent. Talent, który otrzymuje się jako coś przyrodzonego. Natomiast drugą kwestią jest to, w jaki sposób ten talent jest rozwijany i kim jest człowiek, który ten talent posiada, w jaki sposób żyje, postępuje i realizuje swój talent. Śmiało można powiedzieć, że pod tym względem jest Pan w jakim sensie jest Pan kwintesencją doskonałości. Pański talent jest systematycznie przez Pana rozwijany. To nie była kariera jednego błysku. To nie była kariera, która nagle się urodziła i w dzieciństwie powstała gwiazda, która od razu błyszczała na firmamencie - stwierdził Andrzej Duda. 

- Nie, Pan jest człowiekiem bardzo systematycznej, wytrwałej, niezwykle ciężkiej pracy, która dodana do wielkiego talentu owocuje tym wspaniałym sukcesem. Bo przecież wiemy doskonale, że utalentowanych ludzi na świecie jest bardzo wielu. Młodych chłopców z talentem do piłki nożnej jest bardzo wielu, ale niewielu gra tak, jak Robert Lewandowski, jak Cristiano Ronaldo, jak najlepsi zawodnicy na świecie. A Pan jest tym najlepszym zawodnikiem na świecie - dodał prezydent.

- To jest rzeczywiście wspaniałe i to jest niezwykłe. Ale dlaczego to odznaczenie? Dlatego, że w tym wszystkim po pierwsze - jest Pan cały czas sobą, a po drugie - w niezwykły sposób reprezentuje Pan Polskę i zawsze Pan to podkreśla, za co jestem jako Prezydent Rzeczypospolitej ogromnie Panu wdzięczny. Zawsze podkreśla Pan swoją polskość, zawsze mówi Pan, że jest z Polski, zawsze tam, gdzie Pan gra w piłkę, w Bundeslidze, w której osiąga Pan tak wielkie sukcesy - pięć razy król strzelców, ponad 250 bramek - absolutne rekordy w historii Bundesligi. Pan zawsze podkreśla, że jest Pan Polakiem i Pan zawsze - w związku z tym - reprezentuje nas, za co ogromnie dziękujemy. Buduje Pan dobre imię Rzeczypospolitej, wszędzie tam, gdzie gra Pan w piłkę - stwierdził Andrzej Duda.

Jest Pan kapitanem polskiej reprezentacji, jest Pan człowiekiem, który ma patriotyczne poglądy, który te poglądy demonstruje - choćby występując z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji promującej poprawne śpiewanie polskiego hymnu: „kiedy my żyjemy” - dodał prezydent.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…