Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serdecznie gratuluję wszystkim nominowanym. Sam fakt Państwa obecności w tym gronie świadczy o wielkim zaangażowaniu. Szczególnie gratuluję dzisiejszym laureatom.

Wierzę, że przyznane nagrody będą dla Państwa powodem do dumy i uhonorowaniem dotychczasowej działalności, jak również wspaniałą motywacją do dalszej pracy - powiedział wicepremier, min. kultury dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński w nagraniu wyemitowanym podczas Gali Nagrody BohaterONy 2020

- Pielęgnowanie wiedzy na temat wydarzeń i postaci ważnych dla historii ojczyzny jest naszym wspólnym obowiązkiem i wielkim wyzwaniem. Budując narodową tożsamość dbamy o prawdę historyczną - dziś szczególnie ważną i wszystkim nam potrzebną. O tę pamięć - w sposób instytucjonalny - dba polskie państwo. Ale nie tylko. Dzisiejsza uroczystość udowadnia, że w naszym społeczeństwie są firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne, które misji tej podjęły się ze szczególnym zaangażowaniem, realizując ją poprzez działalność społeczną, publiczną i zawodową - powiedział minister.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że przyznawane nagrody noszą imię Powstańców Warszawskich.

- To Oni swoim heroizmem i wprost niewyobrażalnym poświęceniem wyznaczyli miarę umiłowania wolności, która dla nas, potomnych, na zawsze pozostanie wielkim zobowiązaniem. W tym miejscu pragnę zwrócić się właśnie do Państwa - do Powstańców Warszawskich. Choć nie możemy spotkać się osobiście, chcę Państwu z całego serca podziękować. Gdyby nie Wasza niezłomna postawa, nie byłoby nas dziś w tym miejscu. Jestem wdzięczny za Wasza walkę i płynącą z niej lekcję prawdziwego patriotyzmu - powiedział prof. Piotr Gliński. 

Minister kultury pogratulował nominowanym i laureatom, a także organizatorom kampanii BohaterON - Fundacji SENSORIA oraz Fundacji ROSA, którym przyznał tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- To Wy współtworzycie wzorcowy model społeczeństwa obywatelskiego i za to Wam dziękuję - powiedział. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…