Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serdecznie gratuluję wszystkim nominowanym. Sam fakt Państwa obecności w tym gronie świadczy o wielkim zaangażowaniu. Szczególnie gratuluję dzisiejszym laureatom.

Wierzę, że przyznane nagrody będą dla Państwa powodem do dumy i uhonorowaniem dotychczasowej działalności, jak również wspaniałą motywacją do dalszej pracy - powiedział wicepremier, min. kultury dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński w nagraniu wyemitowanym podczas Gali Nagrody BohaterONy 2020

- Pielęgnowanie wiedzy na temat wydarzeń i postaci ważnych dla historii ojczyzny jest naszym wspólnym obowiązkiem i wielkim wyzwaniem. Budując narodową tożsamość dbamy o prawdę historyczną - dziś szczególnie ważną i wszystkim nam potrzebną. O tę pamięć - w sposób instytucjonalny - dba polskie państwo. Ale nie tylko. Dzisiejsza uroczystość udowadnia, że w naszym społeczeństwie są firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne, które misji tej podjęły się ze szczególnym zaangażowaniem, realizując ją poprzez działalność społeczną, publiczną i zawodową - powiedział minister.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że przyznawane nagrody noszą imię Powstańców Warszawskich.

- To Oni swoim heroizmem i wprost niewyobrażalnym poświęceniem wyznaczyli miarę umiłowania wolności, która dla nas, potomnych, na zawsze pozostanie wielkim zobowiązaniem. W tym miejscu pragnę zwrócić się właśnie do Państwa - do Powstańców Warszawskich. Choć nie możemy spotkać się osobiście, chcę Państwu z całego serca podziękować. Gdyby nie Wasza niezłomna postawa, nie byłoby nas dziś w tym miejscu. Jestem wdzięczny za Wasza walkę i płynącą z niej lekcję prawdziwego patriotyzmu - powiedział prof. Piotr Gliński. 

Minister kultury pogratulował nominowanym i laureatom, a także organizatorom kampanii BohaterON - Fundacji SENSORIA oraz Fundacji ROSA, którym przyznał tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- To Wy współtworzycie wzorcowy model społeczeństwa obywatelskiego i za to Wam dziękuję - powiedział. 

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…