Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wartości, które Kazimierz Górski wyniósł z domu, raz jeszcze przypominają nam, że sport to nie tylko wysiłek fizyczny - wicepremier prof. Piotr Gliński.

Obchodzimy setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego. Obchody jubileuszu zostały objęte patronatem honorowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- To ważny dzień dla polskiego sportu - cała Polska świętuje jubileusz 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego - powiedział podczas wernisażu wystawy poświęconej Kazimierzowi Górskiemu w Muzeum Sportu i Turystyki wicepremier prof. Piotr Gliński.

W wernisażu wzięła udział również sekretarz stanu Anna Krupka oraz podopieczni, współpracownicy oraz rodzina Kazimierza Górskiego m.in.: Władysław Żmuda, Lesław Ćmikiewicz, Jerzy Kraska, Andrzej Strejlau i Dariusz Górski.

- Kazimierz Górski jakiego pamiętamy był człowiekiem życzliwym i pomocnym. Jako człowiek wybitny cieszył się wielkim autorytetem - mówił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu podczas wernisażu.

W jego przekonaniu wartości, które wyniósł z domu, raz jeszcze przypominają nam, że sport to nie tylko wysiłek fizyczny, lecz także kwestie moralne.

- Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobił. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację jubileuszu 100. rocznicy urodzin legendarnego selekcjonera. Dziękuję organizatorom tej wystawy pod jakże trafnym hasłem „Łączy nas Kazimierz Górski” - mówił wicepremier.

Wystawa czasowa „Łączy nas Kazimierz Górski” została zorganizowana w ramach obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin legendarnego selekcjonera i będzie dostępna dla zwiedzających do 10 września 2021 r. Organizatorem wystawy jest Muzeum Sportu i Turystyki, zaś współorganizatorem - Fundacja Kazimierza Górskiego, której misją jest pielęgnowanie pamięci o wybitnym trenerze.

Główną atrakcją wystawy jest prezentacja medali, które zdobyli polscy piłkarze pod wodzą Kazimierza Górskiego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…