Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

115 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski otrzymało stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej. Stypendium w wysokości 4 tys. 200 zł wypłacane jest jednorazowo.

Wiceminister Zwinogrodzka podkreśliła, że spośród grona stypendystów będzie wywodzić się przyszła elita artystyczna naszego kraju. 

 - To ci młodzi artyści zapewnią z jednej strony kontynuację tradycji polskiej twórczości artystycznej, a z drugiej strony jej rozwój, nowe rejestry, nowe barwy, które w przyszłości dołożą do tego obrazu – powiedziała minister Zwinogrodzka.

Wiceminister zaznaczyła, że to dzień wielkiej satysfakcji dla uczniów wyróżnionych stypendium, ale również dla całego grona pedagogów. 

- To dzięki państwu młodzież osiąga tak znakomite rezultaty. To państwa trud i wysiłek owocuje tymi sukcesami i za ten trud, wysiłek, cierpliwość chciałam przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować - podkreśliła.

Dodała, że to jest także dzień satysfakcji dla rodziców i sygnał, że Ministerstwo Kultury i Państwo Polskie, które MKiDN reprezentuje, docenia wysiłek rodziców. 

- Mam nadzieję, że to stypendialne wsparcie, którego dzisiaj udzielamy jest z jednej strony świadectwem, że doceniamy te wysiłki, a zarazem będzie dla rodziców niejaką pomocą – powiedziała Wanda Zwinogrodzka.

Zwracając się do stypendystów wiceminister wyraziła nadzieję, że potraktują oni stypendium, jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość i zachętę do dalszych wysiłków.

Stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnionych zostało 5 uczniów szkół baletowych, 10 uczniów szkół plastycznych oraz 100 uczniów szkół muzycznych.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…