Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

115 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski otrzymało stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej. Stypendium w wysokości 4 tys. 200 zł wypłacane jest jednorazowo.

Wiceminister Zwinogrodzka podkreśliła, że spośród grona stypendystów będzie wywodzić się przyszła elita artystyczna naszego kraju. 

 - To ci młodzi artyści zapewnią z jednej strony kontynuację tradycji polskiej twórczości artystycznej, a z drugiej strony jej rozwój, nowe rejestry, nowe barwy, które w przyszłości dołożą do tego obrazu – powiedziała minister Zwinogrodzka.

Wiceminister zaznaczyła, że to dzień wielkiej satysfakcji dla uczniów wyróżnionych stypendium, ale również dla całego grona pedagogów. 

- To dzięki państwu młodzież osiąga tak znakomite rezultaty. To państwa trud i wysiłek owocuje tymi sukcesami i za ten trud, wysiłek, cierpliwość chciałam przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować - podkreśliła.

Dodała, że to jest także dzień satysfakcji dla rodziców i sygnał, że Ministerstwo Kultury i Państwo Polskie, które MKiDN reprezentuje, docenia wysiłek rodziców. 

- Mam nadzieję, że to stypendialne wsparcie, którego dzisiaj udzielamy jest z jednej strony świadectwem, że doceniamy te wysiłki, a zarazem będzie dla rodziców niejaką pomocą – powiedziała Wanda Zwinogrodzka.

Zwracając się do stypendystów wiceminister wyraziła nadzieję, że potraktują oni stypendium, jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość i zachętę do dalszych wysiłków.

Stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnionych zostało 5 uczniów szkół baletowych, 10 uczniów szkół plastycznych oraz 100 uczniów szkół muzycznych.

{crossposting}

Czytaj więcej

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…