Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

115 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski otrzymało stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej. Stypendium w wysokości 4 tys. 200 zł wypłacane jest jednorazowo.

Wiceminister Zwinogrodzka podkreśliła, że spośród grona stypendystów będzie wywodzić się przyszła elita artystyczna naszego kraju. 

 - To ci młodzi artyści zapewnią z jednej strony kontynuację tradycji polskiej twórczości artystycznej, a z drugiej strony jej rozwój, nowe rejestry, nowe barwy, które w przyszłości dołożą do tego obrazu – powiedziała minister Zwinogrodzka.

Wiceminister zaznaczyła, że to dzień wielkiej satysfakcji dla uczniów wyróżnionych stypendium, ale również dla całego grona pedagogów. 

- To dzięki państwu młodzież osiąga tak znakomite rezultaty. To państwa trud i wysiłek owocuje tymi sukcesami i za ten trud, wysiłek, cierpliwość chciałam przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować - podkreśliła.

Dodała, że to jest także dzień satysfakcji dla rodziców i sygnał, że Ministerstwo Kultury i Państwo Polskie, które MKiDN reprezentuje, docenia wysiłek rodziców. 

- Mam nadzieję, że to stypendialne wsparcie, którego dzisiaj udzielamy jest z jednej strony świadectwem, że doceniamy te wysiłki, a zarazem będzie dla rodziców niejaką pomocą – powiedziała Wanda Zwinogrodzka.

Zwracając się do stypendystów wiceminister wyraziła nadzieję, że potraktują oni stypendium, jako pewnego rodzaju inwestycję w przyszłość i zachętę do dalszych wysiłków.

Stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnionych zostało 5 uczniów szkół baletowych, 10 uczniów szkół plastycznych oraz 100 uczniów szkół muzycznych.

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…