Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Beleriny na scenie

43 dyplomantów szkół baletowych, muzycznych i plastycznych odebrało na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk wiceminister kultury Wandy Zwinogrodzkiej stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Nasi absolwenci są wysoko cenieni zarówno w kraju jak i za granicą, i to sprawia, że pełnią niezwykle ważną misję z jednej strony gruntowania pozycji polskiej kultury, a z drugiej strony wytyczania nowych jej szlaków i nowych kierunków i tendencji artystycznych - mówiła podczas uroczystości wiceminister Zwinogrodzka.

Według wiceminister kultury nasz system edukacji artystycznej zmierza ku temu, by wykształcić jak najwyżej wykwalifikowanych profesjonalnych artystów rozmaitych dyscyplin. - Potwierdzeniem przejścia tej drogi jest dyplom, który z jednej strony potwierdza zdobyte kwalifikacje, a z drugiej stanowi przepustkę do już przyszłej samodzielnie prowadzonej, oby jak najświetniejszej, kariery artystycznej - dodała.

Zwracając się do dyplomantów wiceminister zaznaczyła, że ich „sukces jest owocem wielu lat ciężkiej, wytężonej, systematycznej, a czasem zapewne też żmudnej pracy, przy instrumencie, przy sztaludze, przy drążku baletowym”.

- Mam szczerą nadzieję, że ta droga, która się otwiera przed wam, i będzie drogą sukcesów nie mniejszych niż ten, jaki osiągnęliście w szkołach, a może nawet większych, również, że te stypendia, których udzielamy, na tej drodze, u jej początków, będą stanowić jakieś istotne wsparcie - dodała.

Kwota stypendium, podobnie jak w latach ubiegłych, wyniosła 4 tys. 200 zł i wypłacana jest jednorazowo. Stypendium może być przyznane uczniowi szkoły średniej, który uzyskał za semestr wysoką średnią ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych oraz jest laureatem krajowego lub międzynarodowego konkursu.

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…