Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Żołnierze WOT rozpoczęli już szkolenia na systemie JAVELIN. Jak zaznaczył podczas dzisiejszych ćwiczeń minister Mariusz Błaszczak, jest to kolejny element systematycznej modernizacji Wojska Polskiego.

- Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest doprowadzenie do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby było wyposażone w nowoczesny sprzęt, żeby warunki służby w wojsku były jak najlepsze. Podstawowym zadaniem każdego żołnierza jest podnoszenie umiejętności, jest szkolenie, jest obrona naszej Ojczyzny. Tak jak tu, w Toruńskim ośrodku szkolenia WOT, gdzie brałem udział w pokazie wieńczącym szkolenie, które dotyczyło wyposażenia Wojsk Obrony Terytorialnej w przeciwpancerne pociski kierowane JAVELIN - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty na poligonie.

Polska jest pierwszym państwem, które uzyskało zgodę Kongresu USA na pozyskanie pocisków JAVELIN w najnowszej i najbardziej zaawansowanej wersji F.

- To jest nowa broń, która trafiła na wyposażenie Wojska Polskiego. Jest to broń skuteczna, która stanowi podstawę jeżeli chodzi o ten rodzaj właśnie broni w wojskach Stanów Zjednoczonych ale także w wojskach sojuszniczych - również tych stacjonujących w naszym kraju - podkreślił minister Błaszczak.

- Bardzo się cieszę z tego, że żołnierze z którymi miałem sposobność rozmowy chwalili tą broń. Mówili o jej skuteczności, o szkoleniu oraz o tym, że jest to broń łatwa w obsłudze. Jest to broń, która pozwala im na szybkie zmienianie stanowisk – zaznaczył szef MON.

Podczas pobytu na poligonie minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że JAVELIN stanowią tylko jeden z etapów wyposażenia polskiego wojska. Podobnie jeśli chodzi o bezzałogowe statki powietrzne.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…