Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” to hasło, pod którym w tym roku obchodzimy Święto Wojska Polskiego, w 101. rocznicę Wiktorii Warszawskiej. Dlaczego takie hasło?

Dlatego, że naszym celem jest wzmocnienie Wojska Polskiego. Wielokrotnie Pan Prezydent mówił o tym, o aspekcie finansowym. Mamy przygotowane projekty dotyczące zwiększenia finansowania, dzięki temu wojsko będzie liczniejsze i wyposażone w nowoczesny sprzęt - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas pikniku wojskowego w Teresinie.

Piknik wojskowy towarzyszył lokalnym obchodom Święta Wojska Polskiego w Teresinie, podobnie jak miało to miejsce w ponad 30 miastach w całej Polsce. Na piknikach mieszkańcy mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem indywidualnym żołnierzy. Na gości czekały również koncerty orkiestr wojskowych, seanse filmowe oraz poczęstunek kuchni wojskowych. Podczas pikniku wojskowi rekrutrzy zapoznawali chętnych do służby z ofertą Wojska Polskiego. 

- Żeby wojsko było liczniejsze, to zachęcam do tego, żeby do wojska przystępowali kandydaci, którzy staną się żołnierzami. Zachęcamy do tego, żeby związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim w różnej formule. Ta podstawowa to służba zawodowa. Jeżeli ktoś z własnych powodów chce łączyć swoją aktywność cywilną ze służbą, to temu służą Wojska Obrony Terytorialnej - mówił szef MON.

- Święto Wojska Polskiego to czas kiedy dziękujemy żołnierzom za ich służbę. Szczególnie w ostatnim roku ta służba była niezwykle ciężka, wymagająca, ale żołnierze zdali egzamin wzorowo. Byli zawsze tam, gdzie była potrzeba niesienia pomocy i to zarówno żołnierze wojsk operacyjnych, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. Byli wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc - powiedział szef MON.

W Teresinie  obecni byli również żołnierze-sportowcy, medaliści igrzysk olimpijskich z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Oni także zachęcali do wstępowania do Wojska Polskiego opowiadając o swojej służbie i o swoich sportowych sukcesach.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…