Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
LAureaci konkursu im. Mariana Rejewskiego

- Chcemy pobudzać aktywność i kreatywność młodych naukowców, młodych ludzi, którzy chcą wykraczać poza tradycyjny program nauczania, odnieść więcej – powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w ministerstwie obrony narodowej podczas gali Konkursu im. Mariana Rejewskiego.

- Chcą poszukiwać nowych rozwiązań, które będziemy w stanie także przekładać na codzienną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Ten cel udało się nam zrealizować. Dziś spotykamy się w miłym gronie po to, żeby uhonorować laureatów konkursu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem – dodał Zdzikot.

Wiceminister wziął udział w uroczystości wręczenia nagród w konkursie im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą kryptologii, cyberobronie, cyberbezpieczeństwu lub zwalczaniu cyberprzestępczości.

Kapituła decydując o wyborze laureatów brała pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną prac oraz ich innowacyjny charakter. Tym samym zdecydowała się nagrodzić i wyróżnić nie tylko prace o potencjalnym znaczeniu dla resortu obrony narodowej i Sił Zbrojnych RP, ale także prace, które mogą znaleźć zastosowanie komercyjne, być wykorzystane w procesie legislacyjnym czy stanowić inspirację do dalszych badań. 

- Ustanowienie nagrody im. Mariana Rejewskiego było jednym z kilkudziesięciu projektów, nad którym pracowaliśmy w ministerstwie obrony w ramach programu CYBER.MIL.PL – podkreślił Zdzikot.

- Cyberbezpieczeństwo to jedna z domen operacyjnych dla wojska, domena działalności militarnej ustanowiona przez Sojusz Północnoatlantycki - mówił wiceminister. - W tej domenie działamy aktywnie. Chcemy nie tylko wpisywać się w cele i założenia sojuszu, lecz także w zobowiązania międzynarodowe i krajowe, wynikające chociażby z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W tym systemie chcemy należeć do liderów. (…) Mamy potencjał do tego, aby bazując na wspaniałych polskich uczelniach, takich jak chociażby Wojskowa Akademia Techniczna, stanowić o sile NATO i o sile naszego kraju w domenie cyber. – dodał Zdzikot.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…