Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Pracodawcy mogą startować w wybranych kategoriach takich jak: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo, firma przyjazna niepełnosprawnym. Organizatorami są Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencja Impressarium. W kapitule, oprócz organizatorów, zasiadają przedstawiciele takich organizacji jak: Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Centrum im. Adama Smitha, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Warsaw Enterprise Institute i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

„Pandemia SARS-CoV-2 i wywołany przez nią ogólnoświatowy kryzys to wielki test dla całej gospodarki.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „To także bardzo poważne wyzwanie dla pracodawców, którzy chcą utrzymać stanowiska pracy. W przypadku spadku przychodów może się to okazać bardzo trudne. Wielu przedsiębiorców musiało dokonać redukcji zatrudnia lub zdecydowało się na obniżenie wynagrodzeń. Jesienią będzie się można przekonać kto obronił się przed pandemią, a kto musiał ulec sytuacji przez nią spowodowanej. Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” z pewnością oceni przemiany na rynku pracy wywołane kryzysem gospodarczym.” – Sądzi Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

W IX edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” zostały nagrodzono takie przedsiębiorstwa jak: Emitel, PGE Polska Grupa Energetyczna, Benefit Systems, Żabka, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Poczta Polska i PwC. Wyróżniono także dziennikarzy zajmujący się problematyka pracowniczą: Annę Popek, Michała Dobrołowicza. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…