Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Pracodawcy mogą startować w wybranych kategoriach takich jak: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo, firma przyjazna niepełnosprawnym. Organizatorami są Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencja Impressarium. W kapitule, oprócz organizatorów, zasiadają przedstawiciele takich organizacji jak: Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Centrum im. Adama Smitha, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Warsaw Enterprise Institute i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

„Pandemia SARS-CoV-2 i wywołany przez nią ogólnoświatowy kryzys to wielki test dla całej gospodarki.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „To także bardzo poważne wyzwanie dla pracodawców, którzy chcą utrzymać stanowiska pracy. W przypadku spadku przychodów może się to okazać bardzo trudne. Wielu przedsiębiorców musiało dokonać redukcji zatrudnia lub zdecydowało się na obniżenie wynagrodzeń. Jesienią będzie się można przekonać kto obronił się przed pandemią, a kto musiał ulec sytuacji przez nią spowodowanej. Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” z pewnością oceni przemiany na rynku pracy wywołane kryzysem gospodarczym.” – Sądzi Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

W IX edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” zostały nagrodzono takie przedsiębiorstwa jak: Emitel, PGE Polska Grupa Energetyczna, Benefit Systems, Żabka, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Poczta Polska i PwC. Wyróżniono także dziennikarzy zajmujący się problematyka pracowniczą: Annę Popek, Michała Dobrołowicza. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/

{crossposting}

Czytaj więcej

Pomóc, nie tylko nakazywać

Państwo, co można zrozumieć, nie tylko rozdaje pieniądze, ale i nakłada na przedsiębiorców obowiązki
Photo by visuals on Unsplash

Z dnia na dzień rośnie liczba zdiagnozowanych zachorowań na COVID-19. Optymiści uspokajają, że to efekt bardziej celowanych i liczniejszych niż wiosną badań. Pesymiści straszą efektem „kuli śnieżnej”.

Więcej…

Mucha: Bon turystyczny to kolejny instrument do pobudzenia gospodarki

500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wyniesie świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Od 1 sierpnia br. można aktywować bon i z niego skorzystać.

Więcej…

Sasin: Cud nad Wisłą uchronił Zachód przed komunistyczną nawałnicą

Prawda historyczna ma wyjątkowo ważne znaczenie dla młodego pokolenia, bo historia jest dla nich jak kartka z podręcznika

- Wojna ’20. roku jest przykładem, jak niedoceniane są niektóre wydarzenia historyczne. Dlatego istnieje konieczność, by przywrócić jej należną świadomość i rangę zwłaszcza w skali Europy i świata.

Więcej…

Machałek: Zastanawialiśmy się czy nie zrezygnować z egzaminu ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu br. W briefingu wzięła udział m.in. Marzena Machałek sekretarz stanu w MEN. 

Więcej…

Prezydent Duda: Trzeba robić wszystko, by starać się zasypywać podziały

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Rafałem Trzaskowskim w Pałacu Prezydenckim. - To była spokojna, merytoryczna rozmowa, podczas której mówiliśmy między innymi o przyszłości Polski - mówił Prezydent RP.

Więcej…