Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Najbardziej Wiarygodni w Polskiej Gospodarce

Za nami pierwsza gala "Najbardziej Wiarygodni w Polskiej Gospodarce". 

"Po sześciu latach istnienia naszej agencji doszliśmy do wniosku, że wypracowaliśmy już pewną pozycję na rynku medialnym - dzięki rzetelności i ciężkiej pracy. Ta pozycja jest dowodem na to, że osiągnęliśmy wiarygodność w oczach zarówno odbiorców naszych depesz, jak i spółek i podmiotów biznesowych. Uznaliśmy więc, że nasze doświadczenie, wiedza i rozeznanie rynku upoważnia nas do tego, aby uhonorować przedstawicieli polskiego biznesu - i wskazać te instytucje i osoby, które sami postrzegamy jako wiarygodne" - powiedział prezes ISBnews sp. z o.o. i zastępca redaktora naczelnego Lesław Kretowicz.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w czwartek, 24 stycznia br., w Pałacu Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad galą pełnili Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w naszej kapitule.

 

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

1. Najbardziej Wiarygodny Prezes

Nagroda:

Marek Piechocki - założyciel i prezes LPP, największej polskiej firmy odzieżowej wycenianej na ok. 15 mld zł.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY, a sklepy posiada w krajach naszego regionu oraz w Niemczech w Wlk. Brytanii oraz w Egipcie. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 r., ale Marek Piechocki nie jest już jej udziałowcem. Pozostaje natomiast prezesem i odpowiada za dynamiczny rozwój i ogromne zyski. Według wstępnych danych za ubiegły rok, osiągnęła ponad 8 mld zł przychodu i blisko 750 mln zł zysku na poziomie operacyjnym.

Nominacje:

•             Marek Piechocki - założyciel największej polskiej firmy odzieżowej

•             Michał Kiciński - współtwórca CD Projekt, autora polskiego hitu eksportowego - gry "Wiedźmin"

•             Dariusz Miłek - założyciel i prezes CCC, największej polskiej firmy z branży obuwniczej

•             Krzysztof Pawiński - współzałożyciel i prezes Maspex, giganta na rynku spożywczym

•             Jacek Świderski -współtwórca i prezes największego polskiego gracza na rynku internetowym - WP Holding

2. Najbardziej Wiarygodna Spółka

PKO Bank Polski - to firma obecna na rodzimym rynku od ponad 100 lat i dziś jest najcenniejszą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych o wartości ok. 50 mld zł.

Jako jedyna polska spółka Bank wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa przekraczają 300 mld zł, a zyski regularnie sięgają kilku mld zł rocznie.

Nominacje:

•             PKO BP - największy polski bank ze 100-letnia historią

•             Cyfrowy Polsat – największa polska grupa medialna, oferująca także usługi telekomunikacyjne i finansowe poprzez Polkomtel (sieć Plus) oraz Plus Bank

•             Kruk - lider rynku zarządzania wierzytelnościami, obecny także na rynkach międzynarodowych.

•             LPP - największa polska firma odzieżowa, zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY,

•             PGNiG - największy dostawca gazu dla domu i biznesu. Inwestuje także w wydobycie ropy naftowej i gazu w Polsce oraz za granicą.

3. Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa

Nagroda:

PKO BP - bank o 100-letniej tradycji, najcenniejsza spółka notowana na GPW. Jako jedyny polski podmiot wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie. Bank prowadzi 7,36 mln rachunków, posiada ok. 1 800 oddziałów i agencji oraz ponad 3 100 bankomatów.

Nominacje:

•             ING Bank Śląski - czwarty bank w Polsce pod względem wartości aktywów, a ósmy pod względem liczby placówek słynący z innowacyjnych ofert dla klientów

•             Pekao SA - bank uniwersalny oferujący wszystkie dostępne w Polsce usługi finansowe dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Według najnowszych danych bank obsługuje ok. 5,5 mln klientów w ok. 850 placówkach.

•             PKO BP - największy polski bank ze 100-letnia historią, o aktywach przekraczających 300 mld zł

•             PZU - największa polska firma ubezpieczeniowa, udziałowiec m.in. Pekao SA i Link4

•             Santander Consumer Bank - bank z hiszpańskiej Grupy Santander jest obecna na polskim rynku od 2001 r. Posiada ponad 320 placówek w Polsce kredyt ratalny jest dostępny bezpośrednio w ponad 34 tysiącach sklepów, marketów czy salonach i komisach samochodowych.

4. Najbardziej Wiarygodny Polski Inwestor Zagraniczny

Nagroda:

Maspex - jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Jest liderem na rynku soków, nektarów i napojów, a także w segmencie makaronów, dżemów, keczupów i sosów, dań gotowych i przetworów warzywnych. Maspex w ciągu blisko 30 lat działalności przeprowadził 19 akwizycji, w tym 11 za granicą. Produkty Grupy Maspex trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Nominacje:

•             Asseco Poland - największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 24 tys. pracowników

•             Maspex - jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych

•             LPP - spółka zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY, a sklepy posiada w krajach naszego regionu oraz Niemczech Wlk. Brytanii oraz w Egipcie.

•             Grupa Selena - operuje na rynkach międzynarodowych produkując i dostarczając szeroką gamę chemii budowlanej. Zakłady produkcyjne znajdują się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Hiszpanii, Turcji, Włoszech, Chinach, Korei Płd, Chinach i Brazylii.

•             Wielton - spółka należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz wśród dziesięciu w branży. Posiada spółki produkcyjne w Polsce, Rosji Niemczech i we Włoszech.

5. Rewolucjonista

Nagroda:

TFI PZU - za uruchomienie platformy internetowej inPZU, dzięki której można szybko i prosto kupić produkty inwestycyjne. Na platformie inPZU każdy fundusz ma stałą niską opłatę: 0,5%, co spowodowało małą rewolucje na rynku. Opłaty innych funduszy spadły znacząco, a dotąd wynosiły nawet kilka procent.

Wyróżnienia:

T-Mobile Polska - za uruchomienie instalacji technologii 5G w Warszawie. Operator uruchomił łącznie pięć nadajników (4 w centrum i jeden w siedzibie firmy) obsługujących najnowszą technologię.

Philip Morris Polska - za wprowadzenie na polski rynek innowacyjnego produktu IQOS - urządzenia elektronicznego, które zastępuje tradycyjny papieros i zawiera podgrzewane wkłady tytoniowe, eliminując wchłanianie do płuc szkodliwych substancji smolistych.

Nominacje:

•             Cinkciarz.pl - zrewolucjonizował polski rynek wymiany walut, wprowadzając kantor internetowy. Obroty firmy w 2017 r. wyniosły 17 mld zł, co daje mu 1 miejsce pod tym względem wśród firm prywatnych w Polsce.

•             InPost - największy, niezależny operator logistyczny w Polsce, który wprowadzając paczkomaty rzucił wyzwanie monopoliście - Poczcie Polskiej.

•             Philip Morris Polska - za wprowadzenie na polski rynek nowej generacji urządzeń IQOS - najbardziej zaawansowanego produktu alternatywnego dla papierosów.

•             T-Mobile - za wprowadzenie technologii 5G

•             TFI PZU - za uruchomienie platformy internetowej inPZU, która oprócz zapewnienia bezpieczeństwa inwestycji, wpłynęła na obniżenie prowizji na całym polskim rynku

6. Najbardziej Wiarygodny w Polskim Sporcie

Nagroda:

PKN Orlen - największa polska firma jest obecna przy największych sukcesach polskiego sportu. Jest partnerem siatkówki (2 mistrzostwa świata), lekkoatletyki (mistrzowie olimpijscy, świata i Europy), rajdy terenowe (mistrzostwa świata i podium Rajdu Dakar). Wspiera także Wisłę Płock (piłka ręczna oraz nożna), a także imprezy masowe (ORLEN Warsaw Marathon, VERVA Street Racing). W ostatnim czasie stoi za powrotem Roberta Kubicy do F1.

Wyróżnienie:

Czesław Lang i Lang Team - organizator największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce - wyścigu Tour de Pologne oraz innych imprez kolarskich, w tym dla amatorów. Dzięki TdP skutecznie promuje Polskę jako wielką atrakcję turystyczną.

Nominacje:

•             CCC SA - firma od wielu lat aktywnie promuje drużynę ekstraklasy koszykówki kobiet CCC Polkowice, zawodową grupę kolarską CCC Team (wcześniej CCC Sprandi Polkowice) oraz młodzieżowy zespół CCC Development Team

•             Comarch i Janusz Filipiak - właściciel i sponsor KS Cracovia, wielokrotnego mistrza Polski w hokeju na lodzie. Drużyna piłki nożnej od lat występuje w Ekstraklasie, choć notowała spadki do niższych lig. Nie zniechęciło to jednak Janusza Filipiaka do wyjścia z klubu.

•             Czesław Lang i Lang Team - organizator wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

•             Grupa Lotos - jako sponsor i partner współpracuje Polskim Związkiem Narciarskim, PZPN, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz organizatorami wyścigu kolarskiego Tour de Polonge. Wspiera sport motorowy (rajdowiec Kajetan Kajetanowicz, wcześniej także Robert Kubica). Była sponsorem Lechii Gdańsk.

•             PKN Orlen - partner lekkoatletów, siatkarzy, piłkarzy ręcznych i nożnych oraz przedstawicieli sportów motorowych

7. Najbardziej Wiarygodny Inwestor Zagraniczny w Polsce

Nagroda:

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie - spółka zależna od czeskiej Fortuna Entertainment Group, największego operatora zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Mimo, że specjalizuje się w zakładach on-line, posiada w Polsce ponad 600 punktów obsługi klientów. Od początku działalności była legalnie zarejestrowanym w Polsce podmiotem z branży bukmacherskiej odprowadzając podatki do skarbu państwa. W 2017 r. było to ponad 130 mln zł. Sponsoruje także sport – Polski Związek Narciarski, Legię Warszawa oraz kilka klubów I-ligowych, jest tytularnym partnerem całej I ligi, a także e-sport.

Nagrody ISB News

Wyróżnienie:

Grupa Leonardo - właściciel PZL Świdnik zainwestował w zakład w ciągu 8 lat w ten ponad 900 mln zł. Poprawił infrastrukturę, poziom bezpieczeństwa i higieny pracy, szkolenia personelu. Najważniejszym dokonaniem był transfer nowych technologii i własności intelektualnej. Umożliwiło to realizację zaawansowanych technologicznie projektów, które wyznaczają dalszy kierunek rozwoju polskiej spółki. Zatrudnia polskich pracowników i współpracuje z rodzimymi podwykonawcami.

Nominacje:

•             Coca Cola Polska - Firmy z grupy Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają prawie 2200 pracowników, ale pośrednio wspiera ponad 15 tys miejsc pracy.  

•             GlaxoSmithKline - jedna z wiodących innowacyjnych firm z obszaru ochrony zdrowia, która dostarcza łącznie ponad 300 leków i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom. Jest znaczącym pracodawcą i odpowiedzialnym partnerem handlowym dla blisko 2400 podmiotów w Polsce.

•             Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – spółka od początku działalności była legalnie zarejestrowanym w Polsce podmiotem z branży bukmacherskiej odprowadzając podatki do skarbu państwa. W 2017 r. było to ponad 130 mln zł. Sponsoruje także sport.

•             Grupa Leonardo - właściciel PZL Świdnik, zatrudnia w Polsce ok. 3000 pracowników i współpracuje z ok. 1000 rodzimych firm. Od 2010 r. zainwestowała w Polsce ok. 900 mln zł.

•             T-mobile Polska - jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując 10,5 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Obecnie firma zatrudnia około 4500 osób.

8. Najbardziej Wiarygodny w Medycynie

Nagroda:

Grupa Adamed - firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Posiada laboratoria badawcze, a w portfolio firmy znajduje się blisko 600 produktów. W 2003 r. Adamed rozpoczął eksportową, a obecnie produkty firmy są dostępne są na 65 rynkach.

Wyróżnienie:

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS - podmiot leczniczy świadczący wysokospecjalistyczne usługi w szeroko pojętym zakresie laryngologii, foniatrii oraz rehabilitacji, psychologii, fizjoterapii i inżynierii biomedycznej. Posiada placówki w 10 miastach Polski oraz w Kirgistanie.

Nagrody ISB News BS 8303

Nominacje:

•             Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS – specjalistyczne przychodnie słuchu i mowy działające w 10 miastach w Polsce

•             Grupa Adamed - firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów.

•             Grupa Mercator Medical - jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Grupa działa na ponad 50 krajach, posiada zakład produkcyjny w Tajlandii.

•             Grupa Enel-Med - spółka istnieje od 1993 roku oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej i medycyny sportowej.

•             Grupa Lux Med - działa na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

9. Najbardziej Wiarygodna Organizacja Biznesowa - nagroda ISBnews

Nagroda:

Federacja Przedsiębiorców Polskich - Wiarygodność FPP jest oparta na dobrych, stabilnych relacjach z firmami i związkami członkowskimi, jak również partnerami po stronie organizacji pracodawców, związków zawodowych, a także instytucji publicznych. FPP pracuje na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i warunków dla rozwoju wszystkich uczestników obrotu gospodarczego i rynku pracy. Wspiera rozwój działalności gospodarczej bez względu na skalę, na jaką jest prowadzona.

Wyróżnienie:

Manager Business Hub - organizacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie właścicieli, udziałowców i managerów zarządzających firmami, korporacjami oraz instytucjami polskimi i zagranicznymi. Celem Manager Business Hub jest stworzenie efektywnej platformy wspierającej rozwój biznesu. Pomagamy budować i rozwijać relacje z wybranymi partnerami biznesowymi. Budujemy sprzyjające okoliczności, w których łatwiej nawiązywać i rozwijać.

"Tworząc nasz serwis, współpracujemy z ogromną liczbą firm, instytucji i indywidualności, mamy możliwość przyglądania się z bliska ich działalności, obserwowania - i pokazywania w naszych depeszach - jak udaje się im realizować plany, na ile konsekwentnie starają się je przeprowadzać, krótko mówiąc - na ile są wiarygodni. Naszymi wnioskami postanowiliśmy się podzielić" - podsumował redaktor naczelny ISBnews Tomasz Oljasz.

Partnerami gali byli: KGHM Polska Miedź, Taurus, Tymbark, Tłocznia Maurera, Nalewki Staropolskie, Maspex, Gastro wypożyczalnia, sceno graficzni, Padrino, Żabka, Manager Business Hub, Bloch & Friends, Odkupienie Win.

Nagrody ISB News BS 8800