Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Dyplomacja publiczna jest dyplomacją przyszłości - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podczas debaty „Nowoczesna promocja Polski”.

- Każdy z nas powinien być ambasadorem Polski przy wykorzystaniu dostępnych mediów, w tym mediów społecznościowych – dodał.

Spotkanie w Poznaniu było kolejnym w ramach cyklu debat poświęconych osiągnięciom polskiej polityki zagranicznej w ostatnich czterech latach.

W wystąpieniu otwierającym spotkanie wiceminister Szynkowski vel Sęk podkreślił, że na rzecz promocji marki „Polska” działa 125 placówek RP na całym świecie. Podsumował też tegoroczne akcje promocyjne realizowane przez resort spraw zagranicznych. Do głównych przedsięwzięć zaliczył organizację Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu. 

- Tego typu wydarzenie oprócz tego, że stanowiło formę promocji Polski, miało także inny, równie ważny cel, a mianowicie wykorzystywanie ważnych wydarzeń o skali światowej, aby pokazać znaczenie naszego kraju na forum europejskim i światowym, gdzie Polska jest orędownikiem rozszerzenia EU o państwa bałkańskie - zaznaczył Szynkowski vel Sęk. Wspomniał także o zakończonej sukcesem akcji iluminacji w kolorami bieli i czerwieni największych budynków na świecie, dzięki czemu około 90 mln ludzi dowiedziało się o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiceminister wskazał, że głównym celem podejmowanych przez MSZ przedsięwzięć jest dotarcie z narracją dotyczącą promocji marki narodowej poza granice Polski.

W podsumowaniu spotkania wiceminister spraw zagranicznych nakreślił wizję dalszych działań w obszarze promowania marki Polski. - Cele te oprócz tego, że powinny mieć charakter długoterminowy, powinny koncentrować się na wykorzystywaniu nowych płaszczyzn, takich jak sektor gier komputerowych, dyplomacja cyfrowa oraz podjęcie działań w kierunku uruchomienia telewizji anglojęzycznej – podkreślał.

Debata zorganizowana została przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu i odbyła się przy okazji Festiwalu Książki Narodowej, organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Organizatorami cyklu debat „Osiągnięcia polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019” są MSZ i Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…