Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

W Wesołej otwieramy garaże, zaplecze techniczne służące utrzymaniu czołgów w 1. Brygadzie Pancernej - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Szef MON zapoznał się z nową infrastrukturą w garnizonie Wesoła, gdzie stacjonują czołgi Leopard.

Rozwój Wojska Polskiego wymaga m.in. rozbudowy nowoczesnej infrastruktury. W garnizonie Wesoła, gdzie zlokalizowana jest 1. Warszawska Brygada Pancerna w ostatnim czasie, oprócz samych budynków garażowych wykonano niezbędne uzbrojenie terenu w sieci podziemne takie jak: kanalizacja deszczowa, sanitarna, sieć energetyczna oraz oświetlenie terenu. Powstała także nowa stacja transformatorowa.

- Dziś to są garaże wykorzystywane dla Leopardów, ale w przyszłości będą gotowe do tego, żeby były w nich Abramsy, które trafią na wyposażenie 18. Dywizji Zmechanizowanej, w tym 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. To są garaże spełniające najwyższe wymagania, jeżeli chodzi o utrzymanie zdolności bojowej czołgów - mówił minister.

Szef MON zaznaczył, że jednostki Wojska Polskiego, szczególnie te zlokalizowane na wschodzie Polski odgrywają ważną rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo kraju i wschodniej flanki NATO. Konieczne jest zatem inwestowanie w wyszkolenie żołnierzy, w sprzęt, jak i infrastrukturę.

- Rzeczywiście 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej części naszego kraju, wschodniej flanki NATO. Widzimy, że atak, który został przeprowadzony na Polskę, atak hybrydowy, właśnie tego dowodzi, że formowanie 18. Dywizji Zmechanizowanej było jak najbardziej uzasadnione - podkreślił szef MON.

Inwestycja w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej objęła budowę dwóch budynków garażowych na 128 miejsc postojowych dla czołgów wraz z zapleczem socjalnym dla obsług. Umowę zawarto 14.11.2019 r., a inwestorem był Stołeczny Zarząd Infrastruktury.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…