Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Płonący dom gaszony przez strażaka

- Efektem naszego dzisiejszego spotkania ma być taka organizacja współpracy oraz wzajemnego wsparcia, aby Bałkany Zachodnie, będące niezmiernie ważnym, a jednocześnie wrażliwym obszarem naszego kontynentu, stanowiły region bezpieczny i stabilny - powiedziała minister Elżbieta Witek.

Podczas wspólnego oświadczenia uczestników Szczytu Bałkanów Zachodnich, który został zorganizowany Poznaniu minister podkreśliła, że dla polskiego rządu bezpieczeństwo obywateli jest absolutnym priorytetem. - Dlatego kładziemy nacisk na działania zmierzające do zmniejszenia presji migracyjnej oraz zabezpieczenia Europy i Polski przed napływem nielegalnych migrantów. – uważa minister.

Jej zdaniem należy wspierać kraje pochodzenia migrantów oraz tranzytu, aby zjawisko nielegalnej migracji zwalczać jeszcze u jego źródeł. - Polska konsekwentnie sprzeciwia się narzucaniu przymusowej relokacji imigrantów. Na przymusowe przyjmowanie migrantów do Polski nigdy nie będzie zgody rządu Prawa i Sprawiedliwości, gdyż jest to kwestia bezpieczeństwa Polaków – dodała minister. 

Minister uczestniczyła też w spotkaniach bilateralnych. M.in. spotkała się z Benem Wallacem, sekretarzem stanu ds. bezpieczeństwa i przestępczości gospodarczej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Wlk. Brytanii. 

Elżbieta Witek zwróciła uwagę na potrzebę zagwarantowania Polakom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, takich samych praw, jakie będą mieli Brytyjczycy mieszkający w Polsce, w przypadku bezumownego brexitu. Chodzi tu o ochronę naszych rodaków, mieszkających w Zjednoczonym Królestwie w taki sposób, aby ich dotychczasowe prawa pobytowe nie zostały w żaden sposób uszczuplone.

{crossposting}

Czytaj więcej

Kozioł ofiarny reprywatyzacji?

Najprawdopodobniej w mikołajki rodzina i prawnicy Michała Sobańskiego oraz on sam, od 23 czerwca br. przebywający w areszcie we Wrocławiu, dowiedzą się czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi w domu czy też dalej będzie pozbawiony wolności.

Więcej…

Polskie sądy nadużywają tymczasowego aresztowania

W Polsce od 2015 roku sukcesywnie rośnie liczba aresztów orzekanych przez sądy na wniosek prokuratury. Jednoznacznie potwierdzają to statystyki: w lipcu tego roku w areszcie tymczasowym przebywały 8564 osoby, co w porównaniu z lipcem 2015 roku stanowi wzrost aż o 83,4 proc.

Więcej…

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…