Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Płonący dom gaszony przez strażaka

- Efektem naszego dzisiejszego spotkania ma być taka organizacja współpracy oraz wzajemnego wsparcia, aby Bałkany Zachodnie, będące niezmiernie ważnym, a jednocześnie wrażliwym obszarem naszego kontynentu, stanowiły region bezpieczny i stabilny - powiedziała minister Elżbieta Witek.

Podczas wspólnego oświadczenia uczestników Szczytu Bałkanów Zachodnich, który został zorganizowany Poznaniu minister podkreśliła, że dla polskiego rządu bezpieczeństwo obywateli jest absolutnym priorytetem. - Dlatego kładziemy nacisk na działania zmierzające do zmniejszenia presji migracyjnej oraz zabezpieczenia Europy i Polski przed napływem nielegalnych migrantów. – uważa minister.

Jej zdaniem należy wspierać kraje pochodzenia migrantów oraz tranzytu, aby zjawisko nielegalnej migracji zwalczać jeszcze u jego źródeł. - Polska konsekwentnie sprzeciwia się narzucaniu przymusowej relokacji imigrantów. Na przymusowe przyjmowanie migrantów do Polski nigdy nie będzie zgody rządu Prawa i Sprawiedliwości, gdyż jest to kwestia bezpieczeństwa Polaków – dodała minister. 

Minister uczestniczyła też w spotkaniach bilateralnych. M.in. spotkała się z Benem Wallacem, sekretarzem stanu ds. bezpieczeństwa i przestępczości gospodarczej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Wlk. Brytanii. 

Elżbieta Witek zwróciła uwagę na potrzebę zagwarantowania Polakom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, takich samych praw, jakie będą mieli Brytyjczycy mieszkający w Polsce, w przypadku bezumownego brexitu. Chodzi tu o ochronę naszych rodaków, mieszkających w Zjednoczonym Królestwie w taki sposób, aby ich dotychczasowe prawa pobytowe nie zostały w żaden sposób uszczuplone.

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…