Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Płonący dom gaszony przez strażaka

- Efektem naszego dzisiejszego spotkania ma być taka organizacja współpracy oraz wzajemnego wsparcia, aby Bałkany Zachodnie, będące niezmiernie ważnym, a jednocześnie wrażliwym obszarem naszego kontynentu, stanowiły region bezpieczny i stabilny - powiedziała minister Elżbieta Witek.

Podczas wspólnego oświadczenia uczestników Szczytu Bałkanów Zachodnich, który został zorganizowany Poznaniu minister podkreśliła, że dla polskiego rządu bezpieczeństwo obywateli jest absolutnym priorytetem. - Dlatego kładziemy nacisk na działania zmierzające do zmniejszenia presji migracyjnej oraz zabezpieczenia Europy i Polski przed napływem nielegalnych migrantów. – uważa minister.

Jej zdaniem należy wspierać kraje pochodzenia migrantów oraz tranzytu, aby zjawisko nielegalnej migracji zwalczać jeszcze u jego źródeł. - Polska konsekwentnie sprzeciwia się narzucaniu przymusowej relokacji imigrantów. Na przymusowe przyjmowanie migrantów do Polski nigdy nie będzie zgody rządu Prawa i Sprawiedliwości, gdyż jest to kwestia bezpieczeństwa Polaków – dodała minister. 

Minister uczestniczyła też w spotkaniach bilateralnych. M.in. spotkała się z Benem Wallacem, sekretarzem stanu ds. bezpieczeństwa i przestępczości gospodarczej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Wlk. Brytanii. 

Elżbieta Witek zwróciła uwagę na potrzebę zagwarantowania Polakom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, takich samych praw, jakie będą mieli Brytyjczycy mieszkający w Polsce, w przypadku bezumownego brexitu. Chodzi tu o ochronę naszych rodaków, mieszkających w Zjednoczonym Królestwie w taki sposób, aby ich dotychczasowe prawa pobytowe nie zostały w żaden sposób uszczuplone.

{crossposting}

Czytaj więcej

Moskwa: 100% zamrożenie taryfy gazowej na poziomie tego roku

Rządowa Tarcza Energetyczna, w tym dodatki na węgiel, inne źródła ciepła czy zamrożenie cen gazu to główne tematy podczas konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, która odbyła się w gminie Pniewy.

Więcej…

Skuza: Grudzień jest ostatnim miesiącem na zakup obligacji skarbowych IKE

W grudniu oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6,75%, a 2-letnich 6,85%. Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosić będzie 3,00% w skali roku, a 3-letnich 6,85%.

Więcej…

Czarnek: aktualizacje systemu ELA

Czarnek: Najnowsze aktualizacje systemu ELA stanowią także duże wsparcie dla wszystkich polskich uczelni, które aplikują do prestiżowych, międzynarodowych rankingów.

Więcej…

Morawiecki: Grupa Wyszehradzka na trwale wpisała się w architekturę europejskiego bezpieczeństwa

Grupa Wyszehradzka jest bardzo ważnym i efektywnym formatem współpracy regionalnej. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w szczycie państw V4 - Polski, Czech, Węgier i Słowacji - w Koszycach.

Więcej…

Gdański kongres sukcesu

Jest nas 60 milionów – rozsianych po wszystkich kontynentach. Ludzi, którzy czują się Polakami, przyznają do polskich korzeni, swoją polskość kultywują.

Więcej…