Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ekran z kodem programu komputerowego

- Podpisana umowa tworzy ramy prawne do ściślejszej współpracy, powstaną także całodobowe punkty kontaktowe - powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej po podpisaniu umowy dotyczącej współpracy w obszarze obrony cyberprzestrzeni pomiędzy MON a Sojuszem Północnoatlantyckim.

- Porozumienie tworzy również podstawy prawne do wspólnego reagowania na incydenty. Będziemy mogli liczyć na wsparcie sojuszników, sami będziemy też go udzielali. Nasze kompetencje do sprawnej cyberobrony rosną wraz z realizacją programu Cyber.mil.pl. – dodał Zdzikot.

Porozumienie jest pierwszą umową międzynarodową między Polską i NATO dotyczącą współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa. Dzięki umowie nawiązana zostanie stała współpraca pomiędzy Polską  i NATO w obszarze cyberobrony. Utworzone zostaną całodobowe punkty kontaktowe, które będą odpowiedzialne za prowadzenie bieżącej współpracy w kwestiach dotyczących zarówno polityki w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, jak i technicznych aspektów zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

- Do zagrożeń w cyberprzestrzeni musimy być przygotowani, dlatego tworzymy program cyber.mil.pl - stwierdził wiceszef MON Tomasz Zdzikot . - Program związany jest z budową Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, komponentu cyber w Wojskach Obrony Terytorialnej, ale także z rozwojem programów edukacyjnych i dydaktycznych - zaznaczył. 

Sekretarz Stanu w MON poinformował także, że pełnomocnik ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni, gen. Karol Molenda, kilka dni temu przedstawił koncepcj formowania nowych wojsk, a w tej chwili dokument podlega analizie.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…