Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Strona WWW Exatel Security Days

- Bardzo poważnie traktujemy rozwój zdolności w obszarze cyber i krypto - powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON podczas Exatel Security Days.

- W ramach planów badań naukowych te obszary zostały wyodrębnione i potraktowane w sposób priorytetowy. Podobnie zresztą, jak w zatwierdzonym przez ministra Mariusza Błaszczaka planie modernizacji technicznej do 2026 r. Tam także obszar związany ze zdolnościami w obszarze cyber został podniesiony do rangi jednego z priorytetowych programów – dodał Zdzikot.

Wiceminister uczestniczył  w Exatel Security Days, poświęconym tematyce cyberbezpieczeństwa.

Poinformował o działaniach podejmowanych przez resort dla zwiększenia zdolności Wojska Polskiego w cyberprzestrzeni. Przedstawił stale rozwijaną ofertę edukacyjną. - Wykorzystujemy do tego celu podlegające Ministrowi Obrony Narodowej wyższe uczelnie, wojskowe akademie. To są centra kompetencyjne, w których kształcimy i chcemy kształcić zarówno kandydatów na oficerów, jak i osoby cywilne.

W sposób znaczący zwiększyliśmy limity przyjęć na studia wojskowe i będziemy je zwiększać dalej – mówił wiceminister.

Przypomniał także o otwartym Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym, w którym naukę 1 września br. rozpocznie 50 osób a także  o trwającym projekcie Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa, w tym roku adresowanym do prawników.

Jak w swoim wystąpieniu podkreślał Zdzikot, cyberbezpieczeństwo wymaga współpracy międzyinstytucjonalnej, międzysektorowej. Wymaga też  zaangażowania zarówno pojedynczych użytkowników końcowych, jak i instytucji. - Jednym z filarów cyberbezpieczeństwa w Polsce jest Ministerstwo Obrony Narodowej w sensie prawnym - jednym z tych filarów oprócz ABW i NASK. To są trzy instytucje odpowiadające w Polsce za prowadzenie narodowych zespołów CERT, ale cyberbezpieczeństwo jest zadaniem wszystkich – podkreślał wiceszef MON.

Exatel Security Days gromadzi praktyków cyberbezpieczeństwa, menedżerów IT, przedstawicieli biznesu i sektora publicznego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…