Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Strona WWW Exatel Security Days

- Bardzo poważnie traktujemy rozwój zdolności w obszarze cyber i krypto - powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON podczas Exatel Security Days.

- W ramach planów badań naukowych te obszary zostały wyodrębnione i potraktowane w sposób priorytetowy. Podobnie zresztą, jak w zatwierdzonym przez ministra Mariusza Błaszczaka planie modernizacji technicznej do 2026 r. Tam także obszar związany ze zdolnościami w obszarze cyber został podniesiony do rangi jednego z priorytetowych programów – dodał Zdzikot.

Wiceminister uczestniczył  w Exatel Security Days, poświęconym tematyce cyberbezpieczeństwa.

Poinformował o działaniach podejmowanych przez resort dla zwiększenia zdolności Wojska Polskiego w cyberprzestrzeni. Przedstawił stale rozwijaną ofertę edukacyjną. - Wykorzystujemy do tego celu podlegające Ministrowi Obrony Narodowej wyższe uczelnie, wojskowe akademie. To są centra kompetencyjne, w których kształcimy i chcemy kształcić zarówno kandydatów na oficerów, jak i osoby cywilne.

W sposób znaczący zwiększyliśmy limity przyjęć na studia wojskowe i będziemy je zwiększać dalej – mówił wiceminister.

Przypomniał także o otwartym Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym, w którym naukę 1 września br. rozpocznie 50 osób a także  o trwającym projekcie Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa, w tym roku adresowanym do prawników.

Jak w swoim wystąpieniu podkreślał Zdzikot, cyberbezpieczeństwo wymaga współpracy międzyinstytucjonalnej, międzysektorowej. Wymaga też  zaangażowania zarówno pojedynczych użytkowników końcowych, jak i instytucji. - Jednym z filarów cyberbezpieczeństwa w Polsce jest Ministerstwo Obrony Narodowej w sensie prawnym - jednym z tych filarów oprócz ABW i NASK. To są trzy instytucje odpowiadające w Polsce za prowadzenie narodowych zespołów CERT, ale cyberbezpieczeństwo jest zadaniem wszystkich – podkreślał wiceszef MON.

Exatel Security Days gromadzi praktyków cyberbezpieczeństwa, menedżerów IT, przedstawicieli biznesu i sektora publicznego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…