Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Udział wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego w dzisiejszym forum inwestycyjnym Inicjatywy Trójmorza „Invest in Three Seas” w Tallinnie był okazją do prezentacji potencjału gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnego instrumentu finansowania projektów infrastrukturalnych w tym regionie, jakim jest Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza.

- Realizacja celów Inicjatywy Trójmorza pozwoli szybciej i bardziej efektywnie wypełnić zobowiązania wynikające z naszego członkostwa w UE - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. 

- Nasze działania będą sprzyjały wdrażaniu w szczególności polityki klimatycznej i agendy cyfrowej UE – stwierdził następnie polski wiceminister. - Dlatego też proponujemy pogłębienie dotychczasowej współpracy trójmorskiej w ramach trzech filarów: transportu, energii i cyfryzacji, m.in. o kwestie wykorzystania wodoru i cyberbezpieczeństwo. Wspieramy także wizję „Three Seas Smart Connectivity” zaprezentowaną przez Estonię w trakcie szczytu Inicjatywy Trójmorza w Tallinnie w zeszłym roku, która zakłada integrację elementów infrastruktury zarówno energetycznej, jak i transportowej, przy pomocy platform cyfrowych, co będzie kluczowe dla wzmacniania pozycji konkurencyjnej naszego regionu w skali globalnej - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

W Tallinnie wiceminister Jabłoński  rozmawiał także z przedstawicielami Polsko-Estońskiej Izby Gospodarczej o perspektywach rozwoju dwustronnej współpracy gospodarczej, w tym szczególnie w obszarze energetyki. 

W programie dwudniowej wizyty zaplanowano również spotkanie wiceministra Pawła Jabłońskiego z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta Republiki Estońskiej.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…