Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej

- Przywracając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców małych miejscowości i wsi pokazujemy, że Polska powinna być jedna - powiedział minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński podczas konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Kalsku (woj. lubuskie).

- Chcemy dobrze zainwestować 9,2 mld zł z Programu Modernizacji Służb Mundurowych – dodał minister. - Beneficjentem tego jest polska Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i SOP. Sytuacja tych służb zmienia się także na Ziemi Lubuskiej – uważa Brudziński.

Minister podkreślił, że nie ma podziału na mieszkańców metropolii i Polski powiatowej, dlatego ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom.

Ma w tym pomóc modernizacja Policji oraz odtwarzanie na terenie małych miejscowości posterunków Policji.

W całym kraju od 2016 r. przywrócono już ponad 100 posterunków, z czego w garnizonie lubuskim funkcjonowanie rozpoczęło sześć: w Dobiegniewie, Kargowej, Szlichtyngowej, Zbąszynku, Przytoczni i Lubniewicach. 

Wsparcie otrzymuje także Straż Graniczna oraz zawodowe i Ochotnicze Straże Pożarne z województwa lubuskiego. Zmodernizowano obiekty, zakupiono nowe pojazdy oraz nowoczesne wyposażenie i specjalistyczny sprzęt. Po raz pierwszy środki z Programu Modernizacji Służb Mundurowych trafiły także do jednostek OSP.

- Nigdy nie dzieliłem służby i poświęcenia druha OSP oraz funkcjonariusza PSP. Będziemy wspierać druhów, to nie jest nasze ostatnie słowo – zapewnił szef MSWiA. Minister Joachim Brudziński podkreślił szczególną rolę OSP w małych miejscowościach, w których wraz z innymi organizacjami scalają lokalne społeczności. 

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…