Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej

- Przywracając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców małych miejscowości i wsi pokazujemy, że Polska powinna być jedna - powiedział minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński podczas konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Kalsku (woj. lubuskie).

- Chcemy dobrze zainwestować 9,2 mld zł z Programu Modernizacji Służb Mundurowych – dodał minister. - Beneficjentem tego jest polska Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i SOP. Sytuacja tych służb zmienia się także na Ziemi Lubuskiej – uważa Brudziński.

Minister podkreślił, że nie ma podziału na mieszkańców metropolii i Polski powiatowej, dlatego ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom.

Ma w tym pomóc modernizacja Policji oraz odtwarzanie na terenie małych miejscowości posterunków Policji.

W całym kraju od 2016 r. przywrócono już ponad 100 posterunków, z czego w garnizonie lubuskim funkcjonowanie rozpoczęło sześć: w Dobiegniewie, Kargowej, Szlichtyngowej, Zbąszynku, Przytoczni i Lubniewicach. 

Wsparcie otrzymuje także Straż Graniczna oraz zawodowe i Ochotnicze Straże Pożarne z województwa lubuskiego. Zmodernizowano obiekty, zakupiono nowe pojazdy oraz nowoczesne wyposażenie i specjalistyczny sprzęt. Po raz pierwszy środki z Programu Modernizacji Służb Mundurowych trafiły także do jednostek OSP.

- Nigdy nie dzieliłem służby i poświęcenia druha OSP oraz funkcjonariusza PSP. Będziemy wspierać druhów, to nie jest nasze ostatnie słowo – zapewnił szef MSWiA. Minister Joachim Brudziński podkreślił szczególną rolę OSP w małych miejscowościach, w których wraz z innymi organizacjami scalają lokalne społeczności. 

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…