Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk uzyskało oficjalny certyfikat ośrodka szkoleniowego Światowej Federacji Żeglarskiej, World Sailing Aproved Training Centre, z najwyższą w światowym żeglarstwie kategorią C.

To trzeci taki ośrodek na świecie obok Singapuru (centrum azjatyckie) i Malty (ośrodek finansowany kapitałem brytyjskim). 

- To bardzo ważny dzień dla polskiego żeglarstwa. Uzyskaliśmy rekomendację dla żeglarzy z całego świata wybierających najlepsze ośrodki do treningów, organizacji regat i wydarzeń żeglarskich, szkoleń dla sędziów, trenerów, instruktorów, mierniczych czy żeglarzy z niepełnosprawnością - powiedział Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. 

- Certyfikat C to najwyższa kategoria dla ośrodków szkoleniowych World Sailing. Oznacza, że ośrodek posiada wysokiej jakości infrastrukturę, sprzęt żeglarski oraz wdrożone programy w zakresie sportu wyczynowego, sportu dzieci i młodzieży oraz upowszechniania żeglarstwa. W ostatnich latach, przy współpracy z World Sailing, w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk przeprowadziliśmy 8 akcji szkoleniowych dla żeglarzy ze wszystkich kontynentów - dodał prezes Chamera. 

- Były to szkolenia sędziów, mierniczych, treningi dla krajów rozwijających się oraz żeglarzy z niepełnosprawnościami. Największą imprezą sportową realizowaną w NCŻ były ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial. Certyfikat to nie tylko sukces, ale też zobowiązanie. Obliguje nas do nieustannej pracy w zakresie upowszechniania i rozwoju polskiego i światowego żeglarstwa, co jest także moim osobistym celem. Jest to też symboliczne spełnienie wizji Krzysztofa Zawalskiego, założyciela Narodowego Centrum Żeglarstwa, który marzył o tym, by ośrodek w gdańskich Górkach Zachodnich był znaczącym na żeglarskiej mapie świata - podkreślił Chamera.

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS znajduje się w Gdańsku - Górkach Zachodnich u ujścia Wisły Śmiałej, kilkadziesiąt metrów od Zatoki Gdańskiej. Jest modelowym ośrodkiem, który łączy funkcje naukowo-dydaktyczne, sportowe i turystyczne. 

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…