Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk uzyskało oficjalny certyfikat ośrodka szkoleniowego Światowej Federacji Żeglarskiej, World Sailing Aproved Training Centre, z najwyższą w światowym żeglarstwie kategorią C.

To trzeci taki ośrodek na świecie obok Singapuru (centrum azjatyckie) i Malty (ośrodek finansowany kapitałem brytyjskim). 

- To bardzo ważny dzień dla polskiego żeglarstwa. Uzyskaliśmy rekomendację dla żeglarzy z całego świata wybierających najlepsze ośrodki do treningów, organizacji regat i wydarzeń żeglarskich, szkoleń dla sędziów, trenerów, instruktorów, mierniczych czy żeglarzy z niepełnosprawnością - powiedział Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. 

- Certyfikat C to najwyższa kategoria dla ośrodków szkoleniowych World Sailing. Oznacza, że ośrodek posiada wysokiej jakości infrastrukturę, sprzęt żeglarski oraz wdrożone programy w zakresie sportu wyczynowego, sportu dzieci i młodzieży oraz upowszechniania żeglarstwa. W ostatnich latach, przy współpracy z World Sailing, w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk przeprowadziliśmy 8 akcji szkoleniowych dla żeglarzy ze wszystkich kontynentów - dodał prezes Chamera. 

- Były to szkolenia sędziów, mierniczych, treningi dla krajów rozwijających się oraz żeglarzy z niepełnosprawnościami. Największą imprezą sportową realizowaną w NCŻ były ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial. Certyfikat to nie tylko sukces, ale też zobowiązanie. Obliguje nas do nieustannej pracy w zakresie upowszechniania i rozwoju polskiego i światowego żeglarstwa, co jest także moim osobistym celem. Jest to też symboliczne spełnienie wizji Krzysztofa Zawalskiego, założyciela Narodowego Centrum Żeglarstwa, który marzył o tym, by ośrodek w gdańskich Górkach Zachodnich był znaczącym na żeglarskiej mapie świata - podkreślił Chamera.

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS znajduje się w Gdańsku - Górkach Zachodnich u ujścia Wisły Śmiałej, kilkadziesiąt metrów od Zatoki Gdańskiej. Jest modelowym ośrodkiem, który łączy funkcje naukowo-dydaktyczne, sportowe i turystyczne. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…