Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka szef MEiN przedstawił najważniejsze działania ministerstwa związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Po raz kolejny minister Przemysław Czarnek zapewnił, że od 1 września wszystkie szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

- Wszystkie przygotowania, które podjęliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy do 1 września prowadzą do tego, aby uczniowie powrócili do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli w trybie stacjonarnym - powiedział szef MEiN podczas konferencji.

Minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem uczniów do szkół i placówek. Informował również o programach MEiN w zakresie wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej:

- W nowym roku szkolnym będziemy realizować programy, które rozpoczęliśmy i wdrażaliśmy wiosną. Pierwszy z nich WF z AWF, czyli „Aktywny powrót uczniów do szkoły” jest realizowany z akademiami wychowania fizycznego. Przeznaczymy na ten cel w tym roku 42 mln zł.

Szef MEiN wspomniał także o nowym programie „Poznaj Polskę”, którego celem jest zachęcenie młodych do odwiedzania miejsc ważnych dla polskiej historii i kultury, związanych z naszą tożsamością i dziedzictwem narodowym:

- Przygotowaliśmy program „Poznaj Polskę”. Chcemy, żeby uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami częściej, niż do tej pory, udawali się do miejsc, które mają bardzo duży potencjał edukacyjny. Będziemy dofinansowywać takie wycieczki do 80 proc. ich kosztów - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…