Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka szef MEiN przedstawił najważniejsze działania ministerstwa związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Po raz kolejny minister Przemysław Czarnek zapewnił, że od 1 września wszystkie szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

- Wszystkie przygotowania, które podjęliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy do 1 września prowadzą do tego, aby uczniowie powrócili do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli w trybie stacjonarnym - powiedział szef MEiN podczas konferencji.

Minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem uczniów do szkół i placówek. Informował również o programach MEiN w zakresie wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej:

- W nowym roku szkolnym będziemy realizować programy, które rozpoczęliśmy i wdrażaliśmy wiosną. Pierwszy z nich WF z AWF, czyli „Aktywny powrót uczniów do szkoły” jest realizowany z akademiami wychowania fizycznego. Przeznaczymy na ten cel w tym roku 42 mln zł.

Szef MEiN wspomniał także o nowym programie „Poznaj Polskę”, którego celem jest zachęcenie młodych do odwiedzania miejsc ważnych dla polskiej historii i kultury, związanych z naszą tożsamością i dziedzictwem narodowym:

- Przygotowaliśmy program „Poznaj Polskę”. Chcemy, żeby uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami częściej, niż do tej pory, udawali się do miejsc, które mają bardzo duży potencjał edukacyjny. Będziemy dofinansowywać takie wycieczki do 80 proc. ich kosztów - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

Bernacki: Odkrycia w dziedzinie nauki przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju technologicznego

III Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

Główny temat III Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego to „Nauka pomaga w walce ze zmianami klimatu”. W forum wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie nauki i edukacji Włodzimierz Bernacki.

Więcej…

Innowacyjność = silny przemysł + racjonalna transformacja energetyczna

Czy krajowe inwestycje w energetykę o charakterze strategicznym mogą przyczynić się do dynamizacji rozwoju gospodarczego Polski?

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: W nowej perspektywie chcemy zwiększyć elastyczność w programowaniu regionalnym

Fundusze unijne z nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27 i ich wpływ na walkę z pandemią były tematem dyskusji na sesji plenarnej „Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Więcej…

Morawiecki: Naprawa finansów więcej pieniędzy na badania, rozwój i innowacyjność

Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej, perspektywy rozwojowe polskiej nauki oraz powrót do nauczania w formie stacjonarnej były tematem wystąpienia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

Błaszczak: W ramach misji Unii Europejskiej Wojsko Polskie jest na Sycylii

- Chcę podziękować stronie włoskiej za współpracę z Polską, zarówno w formacie NATO, jak i Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej…