Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka szef MEiN przedstawił najważniejsze działania ministerstwa związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Po raz kolejny minister Przemysław Czarnek zapewnił, że od 1 września wszystkie szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

- Wszystkie przygotowania, które podjęliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy do 1 września prowadzą do tego, aby uczniowie powrócili do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli w trybie stacjonarnym - powiedział szef MEiN podczas konferencji.

Minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem uczniów do szkół i placówek. Informował również o programach MEiN w zakresie wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej:

- W nowym roku szkolnym będziemy realizować programy, które rozpoczęliśmy i wdrażaliśmy wiosną. Pierwszy z nich WF z AWF, czyli „Aktywny powrót uczniów do szkoły” jest realizowany z akademiami wychowania fizycznego. Przeznaczymy na ten cel w tym roku 42 mln zł.

Szef MEiN wspomniał także o nowym programie „Poznaj Polskę”, którego celem jest zachęcenie młodych do odwiedzania miejsc ważnych dla polskiej historii i kultury, związanych z naszą tożsamością i dziedzictwem narodowym:

- Przygotowaliśmy program „Poznaj Polskę”. Chcemy, żeby uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami częściej, niż do tej pory, udawali się do miejsc, które mają bardzo duży potencjał edukacyjny. Będziemy dofinansowywać takie wycieczki do 80 proc. ich kosztów - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…