Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził dzieci i kadrę pedagogiczną Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek w Legionowie.

- Życzę dzieciom tym małym i dużym, by ta normalna rzeczywistość zagościła u nas na stałe. Życzę, dzieciom by wzrastały w przyjaźni we wspólnocie takiej jak tutaj - powiedział minister Przemysław Czarnek podczas pikniku.

Minister podczas przemówienia podkreślił, że ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby poszerzać ofertę programów dla dzieci i młodzieży. Wspomniał, że powstały już programy wsparcia dla uczniów, którzy wrócili szkoły.

- Chcemy, aby dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie, a ewentualne mankamenty powstałe w czasie nauki zdalnej zostały naprawione. Ruszył program „WF z AWF”, w ramach którego nauczyciele wychowania fizycznego, pod okiem specjalistów z AWF będą szkolić się jak prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że trwają prace legislacyjne, dzięki którym będzie można uruchomić kolejne programy, które posłużą uczniom.

- Od pierwszego września uczniowie ze szkół podstawowych po średnie będą mogli organizować wycieczki do muzeów, miejsc pamięci, centrów kultury polskiej, kultury ludowej, dzięki naszemu wsparciu - dodał minister.

Minister Przemysław Czarnek podziękował Siostrom Urszulankom za prowadzenie placówki, za zaangażowanie w pracę z dziećmi.

{crossposting}

Czytaj więcej

Płace rosną szybciej od inflacji - napędzają popyt na „M”

Ostatnie dane GUS o wzroście średniej płacy w maju o ponad 10% w porównaniu z majem ub. roku, wskazują, że - choć inflacja zbliża się do 5% (w maju wyniosła 4,7%) - zarabiamy realnie coraz więcej.

Więcej…

Nasi najlepsi – znamy laureatów 31. Edycji Konkursu „Teraz Polska”

Pierwsza Dama, pani Agata Kornhauser-Duda w minioną środę wręczyła laureatom statuetki "Teraz Polska"w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Po raz pierwszy wręczono także wyróżnienie Młody Promotor Polski.

Więcej…

Sarnowski: Spójny system ulg sprawdził się u Azjatyckich Tygrysów

Ministerstwo Finansów rozpoczyna prekonsultacje ulg wspierających innowacje stanowiących część podatkowego pakietu Polskiego Ładu
Ministerstwo Finansów rozpoczyna prekonsultacje ulg wspierających innowacje stanowiących część podatkowego pakietu Polskiego Ładu

Ministerstwo Finansów rozpoczyna prekonsultacje ulg wspierających innowacje stanowiących część podatkowego pakietu Polskiego Ładu. Prekonsultacje są otwarte dla wszystkich, każdy może zgłosić uwagi do proponowanych rozwiązań. Uwagi i opinie można zgłaszać do 21.06.2021 r.

Więcej…

Morawiecki: Służba polskiej wsi to rdzeń i jądro naszego programu Polski Ład

Służba polskiej wsi to rdzeń i jądro naszego programu Polski Ład - podkreślił premier Mateusz Morawiecki
Fot. KPRM

Służba polskiej wsi to rdzeń i jądro naszego programu Polski Ład - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na debacie dot. Polskiego Ładu dla rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

Więcej…

Puda: Prawie 100% gospodarstw rolnych skorzysta ze zmian

Photo by Tomasz Filipek on Unsplash

Projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika, godność rodzinnym gospodarstwom rolnym. Głównym jego celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw - mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podczas debaty „Polski Ład. Od pola do stołu” w Balicach.

Więcej…