Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził dzieci i kadrę pedagogiczną Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek w Legionowie.

- Życzę dzieciom tym małym i dużym, by ta normalna rzeczywistość zagościła u nas na stałe. Życzę, dzieciom by wzrastały w przyjaźni we wspólnocie takiej jak tutaj - powiedział minister Przemysław Czarnek podczas pikniku.

Minister podczas przemówienia podkreślił, że ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby poszerzać ofertę programów dla dzieci i młodzieży. Wspomniał, że powstały już programy wsparcia dla uczniów, którzy wrócili szkoły.

- Chcemy, aby dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie, a ewentualne mankamenty powstałe w czasie nauki zdalnej zostały naprawione. Ruszył program „WF z AWF”, w ramach którego nauczyciele wychowania fizycznego, pod okiem specjalistów z AWF będą szkolić się jak prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że trwają prace legislacyjne, dzięki którym będzie można uruchomić kolejne programy, które posłużą uczniom.

- Od pierwszego września uczniowie ze szkół podstawowych po średnie będą mogli organizować wycieczki do muzeów, miejsc pamięci, centrów kultury polskiej, kultury ludowej, dzięki naszemu wsparciu - dodał minister.

Minister Przemysław Czarnek podziękował Siostrom Urszulankom za prowadzenie placówki, za zaangażowanie w pracę z dziećmi.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…