Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził dzieci i kadrę pedagogiczną Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek w Legionowie.

- Życzę dzieciom tym małym i dużym, by ta normalna rzeczywistość zagościła u nas na stałe. Życzę, dzieciom by wzrastały w przyjaźni we wspólnocie takiej jak tutaj - powiedział minister Przemysław Czarnek podczas pikniku.

Minister podczas przemówienia podkreślił, że ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby poszerzać ofertę programów dla dzieci i młodzieży. Wspomniał, że powstały już programy wsparcia dla uczniów, którzy wrócili szkoły.

- Chcemy, aby dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie, a ewentualne mankamenty powstałe w czasie nauki zdalnej zostały naprawione. Ruszył program „WF z AWF”, w ramach którego nauczyciele wychowania fizycznego, pod okiem specjalistów z AWF będą szkolić się jak prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że trwają prace legislacyjne, dzięki którym będzie można uruchomić kolejne programy, które posłużą uczniom.

- Od pierwszego września uczniowie ze szkół podstawowych po średnie będą mogli organizować wycieczki do muzeów, miejsc pamięci, centrów kultury polskiej, kultury ludowej, dzięki naszemu wsparciu - dodał minister.

Minister Przemysław Czarnek podziękował Siostrom Urszulankom za prowadzenie placówki, za zaangażowanie w pracę z dziećmi.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…