Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w Tarczynie w konferencji prasowej na temat akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Minister Przemysław Czarnek podczas spotkania podziękował Inspektoratowi Transportu Drogowego za prowadzenie akcji edukacyjnych skierowanych do szkół.

- Nasze codzienne obowiązki szkolne zaczynają się od drogi do szkoły. Ta droga jest bezpieczna i za to bezpieczeństwo oraz troskę o to bezpieczeństwo bardzo dziękuję - powiedział szef MEiN.

Minister zwrócił także uwagę na pozytywne aspekty prowadzenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz podziękował kierowcom i przewoźnikom za to, że dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży do szkoły.

- W 95 proc. skontrolowanych przypadków przewoźnicy wykazali się przestrzeganiem prawa i troską o bezpieczeństwo dzieci w czasie przejazdu do szkoły. Dziękuję za to przewoźnikom i kierowcom.

Dodatkowo minister podziękował Inspekcji Transportu Drogowego za uczenie dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

- Dziękuję ITD. Za działalność edukacyjną, lekcje o bezpieczeństwie w szkołach, które będziemy prowadzić wspólnie. Po to, żeby świadomość bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży wzrastała, a to przełoży się na ich zachowanie w życiu dorosłym – dodał min. Przemysław Czarnek.

Przedsięwzięcie „Bezpieczna droga do szkoły” jest realizowane od wielu lat przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jego główny cel to poprawa bezpieczeństwa w przewozach szkolnych. Inspektorzy dodatkowo sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierowców, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Kontrole rozpoczynają się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem i są prowadzone w całym kraju przez inspektorów z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…

Rau: Wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa w ramach Partnerstwa Wschodniego

Tematami ostatniego posiedzenia unijnej Rady do Spraw Zagranicznych były: sytuacja na granicy z Białorusią, zaangażowanie UE w regionach Bałkanów Zachodnich i Sahelu oraz prace nad Kompasem Strategicznym w dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (na wspólnej sesji ministrów spraw zagranicznych i obrony). 

Więcej…