Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w Tarczynie w konferencji prasowej na temat akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Minister Przemysław Czarnek podczas spotkania podziękował Inspektoratowi Transportu Drogowego za prowadzenie akcji edukacyjnych skierowanych do szkół.

- Nasze codzienne obowiązki szkolne zaczynają się od drogi do szkoły. Ta droga jest bezpieczna i za to bezpieczeństwo oraz troskę o to bezpieczeństwo bardzo dziękuję - powiedział szef MEiN.

Minister zwrócił także uwagę na pozytywne aspekty prowadzenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz podziękował kierowcom i przewoźnikom za to, że dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży do szkoły.

- W 95 proc. skontrolowanych przypadków przewoźnicy wykazali się przestrzeganiem prawa i troską o bezpieczeństwo dzieci w czasie przejazdu do szkoły. Dziękuję za to przewoźnikom i kierowcom.

Dodatkowo minister podziękował Inspekcji Transportu Drogowego za uczenie dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

- Dziękuję ITD. Za działalność edukacyjną, lekcje o bezpieczeństwie w szkołach, które będziemy prowadzić wspólnie. Po to, żeby świadomość bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży wzrastała, a to przełoży się na ich zachowanie w życiu dorosłym – dodał min. Przemysław Czarnek.

Przedsięwzięcie „Bezpieczna droga do szkoły” jest realizowane od wielu lat przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jego główny cel to poprawa bezpieczeństwa w przewozach szkolnych. Inspektorzy dodatkowo sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierowców, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Kontrole rozpoczynają się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem i są prowadzone w całym kraju przez inspektorów z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…