Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po raz pierwszy w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się posiedzenie Rady Dostępności. Przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych a także środowisk osób z niepełnosprawnościami spotkali się, aby wspólnie rozmawiać o planowanych działaniach podejmowanych w ramach Programu Dostępność Plus.

Podczas posiedzenia minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak wręczyła nominacje członkom Rady Dostępności i przyjęto regulamin prac.

- Dziś otwieramy nowy rozdział w działalności Rady Dostępności – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak i dodała: - W tym gronie nie musimy przekonywać się do tego, że dostępność jest ważna, potrzebna i konieczna. Wśród nas są najlepsi eksperci z tej dziedziny, a także reprezentanci środowisk, dla których dostępność jest szczególnie istotna.

- Dla mnie szczególnie istotne jest uruchomienie wciąż oczekujących działań z programu Dostępność Plus. Myślę tu o dostępności w turystyce górskiej, dostępności parków narodowych oraz inwestycji samorządowych typu parki miejskie, siłownie plenerowe oraz place zabaw. Ważna jest również intensyfikacja działań z zakresu edukacji czy promocji dostępności wśród przedsiębiorstw – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Rada Dostępności to grupa ekspertów, reprezentujących różne środowiska. Wśród nich są przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy oraz eksperci ds. dostępności. Członkowie Rady Dostępności to osoby, które posiadają wiedzę oraz doświadczenie w zakresie dostępności, rozumieją potrzeby osób z niepełnosprawnościami i seniorów oraz znają rozwiązania, które najlepiej posłużą realizacji tych potrzeb. 

{crossposting}