Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gospodarzem 11. edycji Światowego Forum Miejskiego (WUF) będą Katowice. Do WUF pozostały jeszcze dwa lata, ale prace nad organizacją tego wydarzenia już trwają.

Opowiedziała o nich minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak - Organizacja Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku to wielki prestiż dla Polski i ogromna promocja dla Katowic. Stolica Górnego Śląska stanie się centrum dialogu na tematy o znaczeniu globalnym. To duże wyróżnienie dla miasta również z tego powodu, że po raz pierwszy organizatorem imprezy będzie kraj Europy Środkowo-Wschodniej - powiedziała minister Jarosińska-Jedynak.

Podkreśliła, że przygotowaniem wydarzenia zajmuje się Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) wraz z Miastem Katowice. MFiPR od lat pracuje nad kierunkami rozwoju polskich miast oraz prowadzi w tym zakresie wiele analiz, dyskusji i spotkań.

- Podczas 11. edycji WUF chcemy mówić o transformacji i o zmianach, które nikogo nie pozostawiają w tyle, chcemy pokazać transformację miejską, która dokonała się w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich 30 lat – zapowiedziała min. Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Wierzymy, że nasze doświadczenie odnowy gospodarczej, społecznej i kulturowej jest warte zaprezentowania na kolejnym Światowym Forum Miejskim dodała szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…