Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na co należy zwrócić uwagę przechodząc przez ulicę, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa, o czym informują znaki drogowe i dlaczego jeżdżenie rowerem w kasku jest tak ważne tłumaczyła podczas zdalnej lekcji bezpieczeństwa Pierwsza Dama.

- Po dłuższej przerwie przyszliście dziś do szkoły i jest to doskonały moment, żeby przypomnieć sobie podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym - mówiła Agata Kornhauser-Duda w pierwszym dniu nauczania stacjonarnego dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, z końcem października 2020 r. uczniowie starszych klas, a od 9 listopada także młodszych, przeszli w tryb nauczania zdalnego. 18 stycznia do szkół wróciły najmłodsze dzieci.

- Każdy z was musiał dotrzeć dziś do szkoły czy to pieszo, czy jadąc z rodzicami samochodem, czy korzystając np. z autobusu. Większość z was, podstawowe zasady pewnie doskonale zna, ale dziś jest to bardzo dobry moment, żeby je powtórzyć - mówiła Agata Kornhauser-Duda, rozpoczynając lekcję.

Małżonka Prezydenta rozmawiała z maluchami o przechodzeniu na drugą stronę ulicy, bezpiecznym poruszaniu się rowerem, sygnalizacji świetlnej dla kierowców i pieszych czy numerach telefonów alarmowych. Dzieci obejrzały przygody Tirka, rozwiązywały rebusy oraz znakomicie odpowiadały na zagadki i pytania Pierwszej Damy.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i wszystkie wasze odpowiedzi oceniam celująco. Brawa dla was - stwierdziła Pierwsza Dama, gratulując maluchom.

- Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, więc musimy dbać o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale także innych. Wprowadzajcie w życie wszystkie zasady, o których dziś usłyszeliście, ale również kształtujcie w sobie cechy, które pomogą odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach - kierujcie się rozwagą i zawsze zachowujcie spokój - tłumaczyła dzieciom Pierwsza Dama.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…