Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Zaproponujemy pewnego rodzaju rozkład zajęć, w którym zasugerujemy nauczycielom z jakich materiałów edukacyjnych mogliby skorzystać przy realizacji poszczególnych tematów - zaznaczył minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji w kancelarii premiera.

W dniach od 16 do 25 marca przedszkola i szkoły będą całkowicie zamknięte. Nauczyciele mają być w gotowości do pracy, natomiast nie będą musieli przychodzić do szkoły. Za ten czas otrzymają wynagrodzenie. 

- Chcemy, aby nauczyciele wraz z uczniami wykorzystali ten czas na powtórzenie materiału i przygotowanie się do egzaminów - zaznaczył szef MEN.

Dariusz Piontkowski zachęcił nauczycieli do korzystania z możliwości nauczania zdalnego. - Do szkół przesyłany jest komunikat o możliwościach technicznych pracy zdalnej oraz o zasobach na portalach edukacyjnych, które są do wykorzystania przez nauczycieli – podkreślił minister. Odpowiednie materiały dydaktyczne znajdują się na stronie epodreczniki.pl. Informacje o e-zasobach edukacyjnych dostępne są także na stronie gov.pl.

Szef MEN ocenił także, że przy 2-tygodniowej przerwie w nauce nie ma zagrożenia dla  przeprowadzenia egzaminów w szkołach w dotychczasowych terminach.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…