Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Roczne dziecko siedzi i się uśmiecha

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje zespół ds. planowania działań, których celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19.

- Naszym priorytetem jest ochrona polskich rodzin, seniorów, osób niepełnosprawnych, a także pracowników i pracodawców – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Funkcjonujący w resorcie zespół ma za zadanie opracować plan działania, którego głównym celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 przed nadejściem drugiej fali epidemii, a także przygotowanie instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych oraz pozostających w pieczy zastępczej na zagrożenia z tym związane.

Jak zaznacza minister Marlena Maląg, ochrona polskich rodzin, seniorów, osób z niepełnosprawnościami a także pracowników i pracodawców to priorytet w działaniach ministerstwa.

- Dotychczasowe działania resortu, którym kieruję, pozwoliły polskim rodzinom przejść przez ten trudny czas w ostatnich miesiącach – mówi minister. - Zależy nam na skutecznej ochronie polskich rodzin. Zdajemy sobie sprawę, że pandemia odbiła się na codziennym życiu wielu polskich rodzin – dodaje.

Minister Maląg jako przykład działań chroniących polskie rodziny wskazała tarcze, czyli pakiety pomocowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników.

- Dzięki instrumentom tarczy państwo polskie uratowało i nadal ratuje liczne miejsca pracy i co najważniejsze daje poczucie bezpieczeństwa milionom rodzin - podkreśla minister.

Rządowe wsparcie na ochronę miejsc pracy to już ponad 123 mld zł. To ponad 5 milionów uratowanych miejsc pracy. Na bieżąco wypłacane jest nowe świadczenie - dodatek solidarnościowy. To już ponad 172 mln zł wsparcia dla osób, które straciły pracę w wyniku pandemii.

Wsparcie dla rodzin to również realizowane przez resort liczne programy społeczne, z „Rodziną 500 Plus” na czele. Aktualnie trwa nabór wniosków w kolejnej edycji programu „Dobry Start”, czyli jednorazowego świadczenia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. - Gwarancja ciągłości wypłaty świadczeń to dla polskich rodzin gwarancja bezpieczeństwa – podkreśla minister Marlena Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…