Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak dodała: - To nie są tylko słowa. Minister podkreśliła, że ostatni rok był czasem walki o zdrowie i życie Polaków, a z drugiej strony - ratowanie miejsc pracy. Na ten cel przeznaczone zostały miliardy złotych, dzięki którym uratowano miliony miejsc pracy. 

- Polska sobie poradziła dzięki działaniom, które w odpowiednim momencie przez pana premiera zostały zaproponowane - zaznaczyła szefowa resortu rodziny. I dodała, że swoistą tarczą antykryzysową dla polskich rodzin były w czasie pandemii programy społeczne, które były realizowane bez zakłóceń. To m.in. program „Rodzina 500+” – już ponad 150 mld zł wsparcia dla blisko 6,5 mln dzieci miesięcznie. Do tego dochodzą programy takie jak „Dobry start”, „Mama 4+” czy „Maluch+”.

Nawiązując do założeń Polskiego Ładu minister Maląg wskazała z kolei, że stanowi on dążenie do realizacji marzeń Polaków o lepszym życiu. W centrum tych działań jest rodzina. Mówiła także o poszczególnych obszarach Polskiego Ładu takich jak polityka mieszkaniowa, tworzenie przyjaznego klimatu dla rodzin w pracy, większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi, a także o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym. Wspominała o polityce senioralnej i rozwiązaniach skierowanych do osób starszych, jakie znalazły się w Polskim Ładzie.

Następnie minister Marlena Maląg wzięła udział w panelu „Polska stawia na rodzinę! - czyli jak wyjść z pułapki demograficznej”. 

- Stawiamy na rodzinę, to tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny - zaznaczyła minister Maląg. Podkreśliła, że inwestycja w rodzinę, kontynuacja dotychczas realizowanych działań oraz proponowanie kolejnych rozwiązań, jest kluczowe jeżeli mówimy o wyjściu z pułapki niskiej dzietności.

Szefowa MRiPS przypomniała, że trwają konsultacje społeczne projektu Strategii Demograficznej, która ma wyznaczać kierunki działań w tym obszarze przez kolejne lata - do 2040 r. Jak zaznaczyła, proces konsultacji i rozmowy z Polakami są niezwykle ważne dla wypracowania rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby rodzin.

- Dokument ten proponuje konkretne rozwiązania, niektóre z nich są zaproponowane w Polskim Ładzie - dodała minister Maląg.

{crossposting}

Czytaj więcej

Bernacki: Odkrycia w dziedzinie nauki przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju technologicznego

III Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe z udziałem wiceministra Włodzimierza Bernackiego

Główny temat III Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego to „Nauka pomaga w walce ze zmianami klimatu”. W forum wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie nauki i edukacji Włodzimierz Bernacki.

Więcej…

Innowacyjność = silny przemysł + racjonalna transformacja energetyczna

Czy krajowe inwestycje w energetykę o charakterze strategicznym mogą przyczynić się do dynamizacji rozwoju gospodarczego Polski?

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: W nowej perspektywie chcemy zwiększyć elastyczność w programowaniu regionalnym

Fundusze unijne z nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27 i ich wpływ na walkę z pandemią były tematem dyskusji na sesji plenarnej „Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Więcej…

Morawiecki: Naprawa finansów więcej pieniędzy na badania, rozwój i innowacyjność

Wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej, perspektywy rozwojowe polskiej nauki oraz powrót do nauczania w formie stacjonarnej były tematem wystąpienia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…

Błaszczak: W ramach misji Unii Europejskiej Wojsko Polskie jest na Sycylii

- Chcę podziękować stronie włoskiej za współpracę z Polską, zarówno w formacie NATO, jak i Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej…