Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz wiceminister Marzeny Machałek odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia minister Dariusz Piontkowski wręczył odznaczenia państwowe, medale i nagrody, tytuły honorowe profesora kilkudziesięciu osobom z całej Polski.

- Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym dziękujemy nauczycielom, ale także wszystkim pracownikom oświaty, osobom w jakikolwiek związanym z polskimi szkołami. Dziękujemy za to, że wkładają oni tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, aby byli dobrymi obywatelami, aby byli też po prostu dobrymi ludźmi – powiedział minister edukacji. 

- Nauczyciel to taki rodzic, który pomaga wychować dzieci, by wyrośli na dobrych ludzi. Dlatego ten dzień jest szczególny, bo możemy podziękować nauczycielom za trud – dodał minister Dariusz Piontkowski. 

Podczas swojego wystąpienia Minister Edukacji Narodowej odniósł się do sytuacji, którą mamy w tym roku, funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w okresie pandemii.

- W tym roku Dzień Edukacji Narodowej odbywa się w trudnym okresie. Dlatego tym bardziej dziękuję wszystkim nauczycielom pracownikom szkół, że przyczynili się do tego, że mimo przeszkód szkoła pracuje normalnie. Dziękuję za dotychczasowy wysiłek i gratuluję wszystkim nagrodzonym oraz odznaczonym - podkreślił minister. 

{crossposting}