Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Podsekretarz stanu w MSWiA zaznaczył, że w ub. roku, na terenie Warmii i Mazur, strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 23 tys. razy. - To największa liczba interwencji w historii. Komenda powiatowa PSP w Nidzicy wyróżnia się na mapie Warmii i Mazur. Funkcjonuje tu jedyna w województwie specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza wyszkolona w zakresie elektronicznej lokalizacji zasypanych osób - zaznaczył.

Wiceminister podkreślił, że MSWiA wspiera finansowo Straż Pożarną w ramach kolejnego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025. - Do Warmii i Mazur trafi 39 mln zł przeznaczonych na inwestycje. Kolejne 21 mln zł będzie przeznaczone na zakup następnych samochodów ratowniczo-gaśniczych - powiedział.

Podsekretarz stanu w MSWiA podczas uroczystości w Nidzicy podziękował strażakom PSP i druhom OSP za ich profesjonalizm, determinację i poświęcenie. - Nowoczesny sprzęt, infrastruktura to nie wszystko. To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą oraz podporą systemu ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie - dodał.

Wiceminister Błażej Poboży wziął udział także w uroczystościach z okazji Dnia Strażaka w Szczytnie. Podczas wydarzenia wręczył odznaczenia „Brązowy Krzyż Zasługi”, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz decyzje o włączeniu jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Podczas uroczystości został przekazany samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP.

Podczas swojego przemówienia w Szczytnie podsekretarz stanu w MSWiA wyraził uznanie i podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. - Te ostatnie dwa lata to czas szczególny, podczas którego mierzyliście się ze skutkami pandemii koronawirusa oraz wspieraliście Straż Graniczną i Policję podczas działań przy wschodniej granicy Polski. Nie wahaliście się pomóc także Grecji i Turcji, które zostały dotknięte pożarami, a wreszcie uczestniczycie w tym ważnym i trudnym procesie, jakim jest pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy - dodał.

Wiceminister poinformował również o środkach finansowych przeznaczonych przez MSWiA na zakup nowoczesnego sprzętu dla strażaków. - Zapewniam, że nadal będziemy inwestować w niezawodny, nowoczesny sprzęt oraz dbać o to, aby warunki Waszej służby były coraz lepsze - podkreślił wiceszef MSWiA. - Dzięki tym środkom ruszy wiele nowych inwestycji. Zyskacie też kolejne 21 mln zł na 17 nowych, wysokiej klasy samochodów ratowniczo-gaśniczych. W Szczytnie planowany jest zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 1,2 mln zł, natomiast w roku następnym przekazany zostanie kolejny samochód o wartości 900 tys. zł - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…