Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Podsekretarz stanu w MSWiA zaznaczył, że w ub. roku, na terenie Warmii i Mazur, strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 23 tys. razy. - To największa liczba interwencji w historii. Komenda powiatowa PSP w Nidzicy wyróżnia się na mapie Warmii i Mazur. Funkcjonuje tu jedyna w województwie specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza wyszkolona w zakresie elektronicznej lokalizacji zasypanych osób - zaznaczył.

Wiceminister podkreślił, że MSWiA wspiera finansowo Straż Pożarną w ramach kolejnego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025. - Do Warmii i Mazur trafi 39 mln zł przeznaczonych na inwestycje. Kolejne 21 mln zł będzie przeznaczone na zakup następnych samochodów ratowniczo-gaśniczych - powiedział.

Podsekretarz stanu w MSWiA podczas uroczystości w Nidzicy podziękował strażakom PSP i druhom OSP za ich profesjonalizm, determinację i poświęcenie. - Nowoczesny sprzęt, infrastruktura to nie wszystko. To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą oraz podporą systemu ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie - dodał.

Wiceminister Błażej Poboży wziął udział także w uroczystościach z okazji Dnia Strażaka w Szczytnie. Podczas wydarzenia wręczył odznaczenia „Brązowy Krzyż Zasługi”, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz decyzje o włączeniu jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Podczas uroczystości został przekazany samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP.

Podczas swojego przemówienia w Szczytnie podsekretarz stanu w MSWiA wyraził uznanie i podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. - Te ostatnie dwa lata to czas szczególny, podczas którego mierzyliście się ze skutkami pandemii koronawirusa oraz wspieraliście Straż Graniczną i Policję podczas działań przy wschodniej granicy Polski. Nie wahaliście się pomóc także Grecji i Turcji, które zostały dotknięte pożarami, a wreszcie uczestniczycie w tym ważnym i trudnym procesie, jakim jest pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy - dodał.

Wiceminister poinformował również o środkach finansowych przeznaczonych przez MSWiA na zakup nowoczesnego sprzętu dla strażaków. - Zapewniam, że nadal będziemy inwestować w niezawodny, nowoczesny sprzęt oraz dbać o to, aby warunki Waszej służby były coraz lepsze - podkreślił wiceszef MSWiA. - Dzięki tym środkom ruszy wiele nowych inwestycji. Zyskacie też kolejne 21 mln zł na 17 nowych, wysokiej klasy samochodów ratowniczo-gaśniczych. W Szczytnie planowany jest zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 1,2 mln zł, natomiast w roku następnym przekazany zostanie kolejny samochód o wartości 900 tys. zł - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…