Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ciągu półtora miesiąca od rozszerzenia programu „Rodzina 500+” na wszystkie dzieci złożonych zostało 3,5 mln wniosków o świadczenie wychowawcze na nowych zasadach. 

- Pragnę przypomnieć, że tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje wypłatę świadczenia na nowych zasadach z wyrównaniem od lipca – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Od początku działania programu, czyli od kwietnia 2016 r., do końca czerwca br. w ramach programu „Rodzina 500+” do rodzin trafiło już 74,4 mld zł. 

- Dzięki tym pieniądzom wiele rodzin po raz pierwszy pojechało razem na wakacje, wyremontowało pokoje dziecięce, ale co najważniejsze, rodziców stać na dodatkowe zajęcia, hobby i inwestycję w przyszłość dzieci – mówi Bożena Borys-Szopa.

Od 1 lipca świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci w rodzinie i pieczy zastępczej, niezależnie od dochodów. Od 1 lipca do 16 sierpnia 2019 r., czyli po rozszerzeniu programu „Rodzina 500+” na wszystkie dzieci, złożonych zostało 3,5 mln wniosków „500+” na nowych zasadach.

– Gminy przyznały już 2,3 mln świadczeń „500+”, z czego do 16 sierpnia wypłacono 1,6 mln świadczeń na nowych zasadach za lipiec – poinformowała minister. - To w sumie 810 mln zł. Chcę podziękować samorządom za tak sprawną realizację powierzonych im zadań. Dzięki temu wiele rodzin mogło skorzystać z dodatkowych środków już w te wakacje – wskazuje szefowa MRPiPS.

Jak przypomina minister, tylko złożenie wniosku o „500+” do końca września 2019 r. gwarantuje wypłatę świadczenia wychowawczego na nowych zasadach z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. 

- Nie warto zwlekać - apeluje minister.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…