Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Systemowe uzupełnienie piramidy szkoleniowej oraz unikalny transfer wiedzy - to założenia dwóch nowych programów, które zaprezentowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Myślimy o sporcie w ujęciu globalnym, uzupełniamy piramidę szkoleniową, by na każdym etapie rozwoju sportowego zawodnicy spotykali się ze wsparciem państwa. Skupimy swoją uwagę na tych, którzy są na początku i na końcu swojej kariery sportowej - powiedziała minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Postanowiłam, że od teraz systemowe wsparcie trafi do kategorii wiekowej młodzika i juniora młodszego. Na tym etapie zaczyna się przygoda ze sportem wyczynowym naszych przyszłych nadziei olimpijskich, dlatego wzmocnimy ten poziom piramidy szkoleniowej - podkreśliła min. Dmowska-Andrzejuk. 

weszlo.fm · Kierunek Tokio #18 - Bukowiecki, Małachowski, Ozdoba-Blach, Mirosław

„Super Trener” jest z kolei innowacyjnym programem wsparcia utytułowanych sportowców po zakończeniu przez nich kariery sportowej. Państwo polskie będzie wspierało naszych najlepszych sportowców, którzy dzięki pracy z kadrą narodową stworzą unikalny system transferu wiedzy. 

- Obecnie w polskim sporcie nie wykorzystujemy potencjału byłych zawodników. Tracimy w ten sposób opartą na doświadczeniu wiedzę medalistów igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich, paraolimpijskich i osób głuchych. Po raz pierwszy w historii państwo myśli o przyszłości najwybitniejszych zawodników, stwarzając im możliwość rozwoju zawodowego. Na realizację Programu zaplanowaliśmy 12 mln złotych rocznie - powiedziała minister sportu. 

- Ambasadorem Programu został Piotr Małachowski - dwukrotny srebrny medalista igrzysk olimpijskich, który po igrzyskach w Tokio kończy karierę sportową. Piotr obecnie znajduje się w takim momencie życia i myśli o tym, jak będzie wyglądała jego droga zawodowa. Chcemy stworzyć mistrzom, takim jak Piotr, możliwość kontynuowania kariery sportowej w nowej roli - trenera, a dzięki dodatkowym środkom, stworzyć polskim związkom sportowym możliwość ich zatrudnienia - zwróciła uwagę Dmowska-Andrzejuk.

{crossposting}