Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Obowiązkiem państwa polskiego jest dbanie o weteranów, szczególnie weteranów poszkodowanych.

W związku z tym, przeprowadzona została kilka lat temu nowelizacja ustawy o weteranach znacząco wzmacniając wsparcie, jakiego państwo polskie udziela weteranom - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, podczas uroczystego spotkania z reprezentacją polskich weteranów, która weźmie udział w zawodach sportowych w Holandii. 

12 kwietnia br. w kompleksie resortu obrony narodowej przy ul. Klonowej, szef MON spotkał się z reprezentacją polskich weteranów, którzy udają się na zawody sportowe Invictus Games do Holandii.

- Chciałem pogratulować postawy, pogratulować tego, że podjęliście wyzwanie. To jest sportowe wyzwanie, które buduje postawy i charaktery, uczy wytrwałości, ale też pomaga wam w rehabilitacji. Bardzo wam za to dziękuję. Liczę, że odniesiecie sukcesy sportowe, jestem o tym przekonany. Wiem, że godnie będziecie reprezentować naszą Ojczyznę na zawodach sportowych - mówił minister.

Tegoroczne zawody Invictus Games odbędą się w dniach 16-22 kwietnia w Hadze. Polskę będzie reprezentował zespół dwudziestu weteranów. Nasi zawodnicy rywalizować będą w kilku dyscyplinach sportowych, m.in. siatkówka na siedząco, pływanie, lekkoatletyka, kolarstwo, łucznictwo czy wioślarstwo halowe. Pomysłodawcą zawodów Invictus Games jest członek brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Harry

- Dziękuję Wam właśnie za taką postawę, że nie odkładacie na półkę swoich ambicji, że staracie się, aby rehabilitacja przebiegała w sposób jak najlepszy, że macie siłę i wolę do tego, żeby reprezentować naszą Ojczyznę podczas zawodów. Oczywiście dziękuję też za Waszą służbę. Wszyscy widzimy jak ważna jest służba żołnierzy, jak jest to ważne dla bezpieczeństwa. Wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, Ukraina została napadnięta przez Rosję. Wszyscy widzimy, że cały naród ukraiński stanął do walki, ale nikt z nas nie ma złudzeń, że gdyby nie ofiarna postawa żołnierzy ukraińskich, to ta inwazja rosyjska przebiegałaby w zupełnie inny sposób. Wiemy, zatem doskonale, że trzonem obrony każdego państwa, także naszej Ojczyzny - Polski, jest Wojsko Polskie - powiedział szef MON. 

Na zakończenie uroczystości minister M. Błaszczak przekazał flagę biało-czerwoną na ręce Team Invictus Poland.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…