Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Opolu Lubelskim minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk otworzył nowoczesny obiekt sportowy łączący funkcje krytego lodowiska oraz kortu tenisowego.

Wielofunkcyjna hala sportowa to kolejny element wdrażania programu Sportowa Polska wspierającego rozwój lokalnej infrastruktury sportowej w naszym kraju.

- Jednym z celów Ministerstwa Sportu i Turystyki jest wyrównywanie szans Polaków w dostępie do nowoczesnej, funkcjonalnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej. Jesteśmy zdeterminowani, aby inwestycje w obiekty sportowe realizowane były równomiernie w całej Polsce i przyczyniały się do poprawy kondycji fizycznej Polaków w każdym wieku. Cieszę się, że kryta hala w Opolu Lubelskim, wyposażona w nowoczesne zaplecze techniczno-socjalne będzie mogła służyć lokalnym społecznościom przez cały rok - stwierdził szef resortu sportu i turystyki.

W 2021 r. Ministerstwo przeznaczyło największy w historii budżet na wsparcie infrastruktury sportowej - 567 mln zł. Rekordowe środki pozwoliły m.in. na dofinansowanie kolejnej puli inwestycji realizowanych w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - „Sportowa Polska”. Dotychczasowe rozstrzygnięcia (dwa - lipiec i wrzesień 2021) naborów pozwolą na wsparcie w ramach Sportowej Polski 333 inwestycji sportowych na rekordową łączną kwotę 457 mln zł!

- Sukcesywnie zwiększamy budżet na infrastrukturę sportową. Otwarty dziś obiekt to kolejna inwestycja na sportowej mapie Polski, która będzie dostępna dla dzieci, rodzin i osób starszych. Budowa lodowiska z funkcją kortu tenisowego wraz z zadaszeniem i budynkiem obsługowym w Opolu Lubelskim została dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 452 300 zł. Cieszę się, że gmina tak aktywnie włączyła się w pozyskiwanie wsparcia oferowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - powiedział minister Kamil Bortniczuk.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…