Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

We wrześniu Polska będzie gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym - Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships. Do Warszawy przyjadą reprezentanci 40 krajów.

- Sport, w dobie pandemii, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu społecznym, dlatego powrót najważniejszych imprez rangi międzynarodowej jest bardzo istotny - powiedziała minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie.

- Bardzo się cieszę, że już we wrześniu Polska będzie gościć najlepszych tenisistów stołowych Starego Kontynentu. Sport, w dobie pandemii, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu społecznym, dlatego powrót najważniejszych imprez rangi międzynarodowej jest bardzo istotny. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i Polska będzie przykładem organizacyjnym dla innych państw-gospodarzy – powiedziała min. Dmowska-Andrzejuk.

Podczas mistrzostw medali bronić będą dwie reprezentantki Polski. Dwa lata temu, podczas ME w Alicante, mogliśmy cieszyć się ze złotego medalu zdobytego przez Li Qian i brązowego krążka Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Szansę na dobre wyniki mają również mężczyźni.

- Sukcesy osiągane u siebie, w roli gospodarza, na pewno smakują wyjątkowo. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzę powodzenia na ostatniej prostej w przygotowaniach do prestiżowej imprezy, jaką bez wątpienia są Indywidualne Mistrzostwa Europy –  powiedziała minister Dmowska-Andrzejuk.

{crossposting}