Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cieszę się, że nasz resort może wspierać Memoriał Kamili Skolimowskiej, który ma charakter szczególny - z jednej strony jest to profesjonalny mityng lekkoatletyczny, z drugiej - impreza o charakterze integracyjnym i formule otwartej dla wszystkich - mówił wicepremier prof. Piotr Gliński.

Wicepremier Piotr Gliński jeszcze raz podziękował polskim lekkoatletom za wspaniały występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio i podkreślił, że ich sukcesy to efekt także takich imprez sportowych, jak Memoriał Kamili Skolimowskiej.

- Pamiętamy wszyscy Kamilę - najmłodszą polską złotą medalistkę olimpijską. Wspaniałą, miłą, serdeczną i lubianą przez wszystkich osobę. Nie ma jej dziś już z nami, ale pozostała po niej pamięć i ta instytucja. A pamięć zinstytucjonalizowana to jest coś najbardziej cennego, ponieważ instytucje niosą te wartości dalej - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu poinformował także o zwiększeniu zaangażowania państwa we wsparcie polskiego sportu.

- Wprowadzamy cztery nowe programy stypendialne. Przenosimy program „Team 100” do Ministerstwa, poszerzamy go o „Team 100 Junior”, skierowany do młodszych sportowców. Będzie też nowy program dla trenerów klubowych, aby mieli - tak jak i sportowcy - zapewnione godne warunki pracy, oraz program dla tych, którzy z powodu wydarzeń losowych nie mieszczą się w dotychczasowych systemach wsparcia, np. z powodu kontuzji - wyjaśnił Piotr Gliński.

Fundacja Kamili Skolimowskiej, będąca organizatorem Memoriału, od lat jest wspierana przez Ministerstwo. Od 2015 do 2021 roku otrzymała łącznie 1 761 000 zł. W bieżącym roku kwota dotacji, przekazana w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, wyniosła 400 000 zł.

 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…