Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cieszę się, że nasz resort może wspierać Memoriał Kamili Skolimowskiej, który ma charakter szczególny - z jednej strony jest to profesjonalny mityng lekkoatletyczny, z drugiej - impreza o charakterze integracyjnym i formule otwartej dla wszystkich - mówił wicepremier prof. Piotr Gliński.

Wicepremier Piotr Gliński jeszcze raz podziękował polskim lekkoatletom za wspaniały występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio i podkreślił, że ich sukcesy to efekt także takich imprez sportowych, jak Memoriał Kamili Skolimowskiej.

- Pamiętamy wszyscy Kamilę - najmłodszą polską złotą medalistkę olimpijską. Wspaniałą, miłą, serdeczną i lubianą przez wszystkich osobę. Nie ma jej dziś już z nami, ale pozostała po niej pamięć i ta instytucja. A pamięć zinstytucjonalizowana to jest coś najbardziej cennego, ponieważ instytucje niosą te wartości dalej - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu poinformował także o zwiększeniu zaangażowania państwa we wsparcie polskiego sportu.

- Wprowadzamy cztery nowe programy stypendialne. Przenosimy program „Team 100” do Ministerstwa, poszerzamy go o „Team 100 Junior”, skierowany do młodszych sportowców. Będzie też nowy program dla trenerów klubowych, aby mieli - tak jak i sportowcy - zapewnione godne warunki pracy, oraz program dla tych, którzy z powodu wydarzeń losowych nie mieszczą się w dotychczasowych systemach wsparcia, np. z powodu kontuzji - wyjaśnił Piotr Gliński.

Fundacja Kamili Skolimowskiej, będąca organizatorem Memoriału, od lat jest wspierana przez Ministerstwo. Od 2015 do 2021 roku otrzymała łącznie 1 761 000 zł. W bieżącym roku kwota dotacji, przekazana w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, wyniosła 400 000 zł.

 

{crossposting}

Czytaj więcej

Kozioł ofiarny reprywatyzacji?

Najprawdopodobniej w mikołajki rodzina i prawnicy Michała Sobańskiego oraz on sam, od 23 czerwca br. przebywający w areszcie we Wrocławiu, dowiedzą się czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi w domu czy też dalej będzie pozbawiony wolności.

Więcej…

Polskie sądy nadużywają tymczasowego aresztowania

W Polsce od 2015 roku sukcesywnie rośnie liczba aresztów orzekanych przez sądy na wniosek prokuratury. Jednoznacznie potwierdzają to statystyki: w lipcu tego roku w areszcie tymczasowym przebywały 8564 osoby, co w porównaniu z lipcem 2015 roku stanowi wzrost aż o 83,4 proc.

Więcej…

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…