Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych tego roku - mistrzostwa świata sztafet World Athletics Relays Silesia 2021. Dla lekkoatletów to z pewnością priorytetowa impreza pierwszej części wyjątkowego sezonu, którego punktem kulminacyjnym będą XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

World Athletics Relays Silesia 2021 to również wielka szansa dla zespołów sztafetowych, które nadal walczą o kwalifikację na igrzyska - napisał wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu w słowie skierowanym do uczestników mistrzostw. 

- 1 i 2 maja na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie zobaczymy wielkie gwiazdy - na sztafetowy test przed Tokio przyjedzie 650 zawodników z 36 krajów.

Podczas chorzowskich mistrzostw na starcie zobaczymy całą plejadę gwiazd światowej lekkoatletyki. To pierwsze tak duże wydarzenie o zasięgu globalnym od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Dziękuję organizatorom, władzom Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego, za wielki wysiłek włożony w przygotowanie tej imprezy - podkreślił wicepremier Gliński.

Podczas majowego weekendu na Stadionie Śląskim Polacy stoczą walkę o występ na igrzyskach w Tokio. 

- Wszystkim uczestnikom World Athletics Relays Silesia 2021 życzę udanej rywalizacji. Szczególnie mocno kibicować będziemy oczywiście biało-czerwonym! Przed dwoma laty nasza sztafeta kobiet 4x400 sięgnęła po złoto podczas mistrzostw świata w Jokohamie - wspaniale byłoby powtórzyć ten sukces na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie. W kontekście walki o Tokio, kciuki będziemy trzymać także m.in. za start męskiego zespołu 4x400 m – napisał minister.

{crossposting}