Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za niecałe dwa miesiące, po raz pierwszy w 100-letniej historii polskiego boksu, w naszym kraju odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w tym sporcie, przeprowadzane we współpracy ze Światową Federacją Boksu Olimpijskiego (AIBA).

Sekretarz stanu w ministerstwie kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Krupka, wzięła udział w konferencji prasowej dotyczącej tego wydarzenia, która odbyła się w Kielcach.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego - Kielcach, w nowoczesnej i wielofunkcyjnej Hali Legionów. 

- To bardzo ważna wiadomość dla całego polskiego sportu - – powiedziała sekretarz stanu Anna Krupka. 

W jej przekonaniu Mistrzostwa odbędą się w miejscu symbolicznym dla pięściarstwa, bo w Hali Legionów mieszczącej się przy ulicy Leszka Drogosza, niezapomnianego „Czarodzieja Ringu”. - Ministerstwo przekazało na organizację mistrzostw 800 tys. zł - powiedziała min. Krupka.

- W ostatnich latach na ringach bokserskich z bardzo dobrej strony prezentują się polskie pięściarki zdobywające medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. Liczę, że mężczyźni nawiążą do historycznych osiągnieć polskiego boksu sprzed lat – podkreśliła min. Krupka. 

- W 2021 r. najważniejszymi wydarzeniami sportowym na świecie będą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020. Wierzę, że w składzie reprezentacji Polski na igrzyska znają się zawodnicy Polskiego Związku Bokserskiego, którzy mają bogatą historię startów w rywalizacji olimpijskiej. Bokserzy z 43. medalami znaleźli się na drugim miejscu w rankingu polskich sportów z największą liczbą krążków olimpijskich za lekkoatletami, którzy wywalczyli ich 57 oraz przed zawodnikami podnoszenia ciężarów z 34. medalami - dodała wiceminister Krupka.

{crossposting}

Czytaj więcej

Kamiński: 10 mld zł zostanie zainwestowane w bezpieczeństwo Polaków

Podczas briefingu prasowego poinformowano o podpisaniu porozumienia pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji a związkami zawodowymi służb mundurowych. 

Więcej…

Kryzys z potencjałem do wykorzystania

Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70652442
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70652442

Wśród branż gospodarki, przed którymi jest wciąż daleka droga od wyjścia z koronakryzysu znajdują się pasażerskie przeloty lotnicze.

Więcej…

Chludziński: przewidujemy, że pierwsza elektrownia nuklearna zacznie pracować w 2029

Photo by Clemens van Lay on Unsplash
Photo by Clemens van Lay on Unsplash

KGHM, w ramach przygotowań do realizacji inwestycji polegającej na budowie nuklearnych źródeł energii, podpisało porozumienie z producentem reaktorów w technologii SMR.

Zgodnie z zawartym zobowiązaniem NuScale wesprze KGHM we wdrożeniu technologii SMR zastępującej dotychczasowe źródła energii oparte na węglu. Czysta energia miałaby zasilać zakłady produkcyjne miedziowej spółki. W ramach współpracy planowane jest opracowanie i wybudowanie 4 małych modułowych reaktorów nuklearnych SMR, z opcją aż do 12 (o mocy zainstalowanej około 1GW). To potencjalnie największa tego typu instalacja na świecie. Realizacja projektu przewidziana jest do końca 2030 roku.

- Zmiany klimatyczne wymagają od nas zdecydowanych działań - powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA.

- Już dziś odczuwamy wynikające z tego koszty, także te finansowe, związane m.in. ze wzrostem cen energii - dodał prezes Chludziński.

W jego przekonaniu budowa małych reaktorów nuklearnych do 2030 r. to konkretna deklaracja i element naszej transformacji energetycznej.

- Jesteśmy krajowymi pionierami, bo przewidujemy, że pierwsza z naszych elektrowni nuklearnych zacznie pracować już w 2029 roku - dodał prezes KGHM Polska Miedź SA.

Jego zdaniem technologia SMR nie tylko pomoże nam dbać o środowisko ale również znacząco obniży koszty prowadzenia biznesu.

- To jedno z zapowiadanych ostatnio działań rozwojowych spółki, planujemy komercyjnie produkować energię, by wesprzeć zieloną transformację Polski i obniżyć koszty zwykłym gospodarstwom domowym - dodał Marcin Chludziński.

Zgodnie z podpisanym zobowiązaniem KGHM Polska Miedź będzie nie tylko odbiorcą gotowego rozwiązania, ale weźmie również udział w rozwoju tej technologii.

{crossposting}

Czarnek: Dziękuję ITD. Za działalność edukacyjną, lekcje o bezpieczeństwie w szkołach

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w Tarczynie w konferencji prasowej na temat akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Więcej…

Troską prezydenta jest całościowe spojrzenie na Rzeczpospolitą

W tym roku ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony na Jasnej Górze odbywało się pod hasłem „Do Matki naszego zawierzenia”. 

Więcej…