Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za niecałe dwa miesiące, po raz pierwszy w 100-letniej historii polskiego boksu, w naszym kraju odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w tym sporcie, przeprowadzane we współpracy ze Światową Federacją Boksu Olimpijskiego (AIBA).

Sekretarz stanu w ministerstwie kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Krupka, wzięła udział w konferencji prasowej dotyczącej tego wydarzenia, która odbyła się w Kielcach.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego - Kielcach, w nowoczesnej i wielofunkcyjnej Hali Legionów. 

- To bardzo ważna wiadomość dla całego polskiego sportu - – powiedziała sekretarz stanu Anna Krupka. 

W jej przekonaniu Mistrzostwa odbędą się w miejscu symbolicznym dla pięściarstwa, bo w Hali Legionów mieszczącej się przy ulicy Leszka Drogosza, niezapomnianego „Czarodzieja Ringu”. - Ministerstwo przekazało na organizację mistrzostw 800 tys. zł - powiedziała min. Krupka.

- W ostatnich latach na ringach bokserskich z bardzo dobrej strony prezentują się polskie pięściarki zdobywające medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. Liczę, że mężczyźni nawiążą do historycznych osiągnieć polskiego boksu sprzed lat – podkreśliła min. Krupka. 

- W 2021 r. najważniejszymi wydarzeniami sportowym na świecie będą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020. Wierzę, że w składzie reprezentacji Polski na igrzyska znają się zawodnicy Polskiego Związku Bokserskiego, którzy mają bogatą historię startów w rywalizacji olimpijskiej. Bokserzy z 43. medalami znaleźli się na drugim miejscu w rankingu polskich sportów z największą liczbą krążków olimpijskich za lekkoatletami, którzy wywalczyli ich 57 oraz przed zawodnikami podnoszenia ciężarów z 34. medalami - dodała wiceminister Krupka.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…