Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już za niecałe dwa miesiące, po raz pierwszy w 100-letniej historii polskiego boksu, w naszym kraju odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w tym sporcie, przeprowadzane we współpracy ze Światową Federacją Boksu Olimpijskiego (AIBA).

Sekretarz stanu w ministerstwie kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Krupka, wzięła udział w konferencji prasowej dotyczącej tego wydarzenia, która odbyła się w Kielcach.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego - Kielcach, w nowoczesnej i wielofunkcyjnej Hali Legionów. 

- To bardzo ważna wiadomość dla całego polskiego sportu - – powiedziała sekretarz stanu Anna Krupka. 

W jej przekonaniu Mistrzostwa odbędą się w miejscu symbolicznym dla pięściarstwa, bo w Hali Legionów mieszczącej się przy ulicy Leszka Drogosza, niezapomnianego „Czarodzieja Ringu”. - Ministerstwo przekazało na organizację mistrzostw 800 tys. zł - powiedziała min. Krupka.

- W ostatnich latach na ringach bokserskich z bardzo dobrej strony prezentują się polskie pięściarki zdobywające medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. Liczę, że mężczyźni nawiążą do historycznych osiągnieć polskiego boksu sprzed lat – podkreśliła min. Krupka. 

- W 2021 r. najważniejszymi wydarzeniami sportowym na świecie będą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020. Wierzę, że w składzie reprezentacji Polski na igrzyska znają się zawodnicy Polskiego Związku Bokserskiego, którzy mają bogatą historię startów w rywalizacji olimpijskiej. Bokserzy z 43. medalami znaleźli się na drugim miejscu w rankingu polskich sportów z największą liczbą krążków olimpijskich za lekkoatletami, którzy wywalczyli ich 57 oraz przed zawodnikami podnoszenia ciężarów z 34. medalami - dodała wiceminister Krupka.

{crossposting}