Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 lat temu pierwsze patrole Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęły kontrole na polskich drogach. W pełnoletność Inspekcja wchodzi z nowoczesnym zapleczem kontrolnym, wiedzą ekspercką i wykwalifikowaną kadrą - Alvin Gajadhur.

O historii, ale też perspektywie rozwoju w trakcie briefingu mówił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

- 18 lat pracy inspektorów przynosi wymierne efekty. Obecność inspektorów na drogach, ich wiedza i doświadczenie są gwarancją dla branży transportowej w zapewnieniu warunków dla uczciwej konkurencji i ograniczeniu występowania niepożądanych praktyk w transporcie drogowym - mówił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. - Kontrole, prowadzone w wąskich, wyspecjalizowanych obszarach, wpływają na wzrost bezpieczeństwa samych kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Przykładowo, Inspekcja jest wiodącą w zakresie kontroli czasu pracy kierowców zawodowych. Działania inspektorów mają ograniczyć przypadki manipulacji, fałszowania czasu pracy i prowadzenia pojazdów niezgodnie z normami - dodał szef ITD. 

Wachlarz działań kontrolnych Inspekcji jest szeroki. Inspektorzy specjalizują się w kontrolach pojazdów ciężkich i autokarów, transportu materiałów niebezpiecznych, odpadów, zwierząt a także chronią infrastrukturę drogową wycofując z ruchu przeciążone pojazdy. 

- Inspektorzy otrzymali 64 zestawy do kontroli pojazdów i tachografów, do WITD trafiły też 64 pojazdy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Ostatni etap w realizacji projektu wzmocnienia potencjału ITD, to zakup 16 mobilnych jednostek diagnostycznych przeznaczonych do kompleksowej kontroli stanu technicznego pojazdów na drodze - wyliczał szef ITD. - To sprzęt, który ma wspierać inspektorów, usprawnić ich pracę i jeszcze bardziej podnieść skuteczność działań kontrolnych. Formacja poprzez wykorzystanie dodatkowego potencjału kontrolnego podnosi swoją gotowości operacyjną, a dzięki wykryciu i wykluczeniu z ruchu większej liczby pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz niebezpiecznych dla środowiska, wzmacnia system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego w Polsce - dodał.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…