Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dostępność może być przewagą konkurencyjną i warto o to zadbać już dziś, otwierając dla osób ze szczególnymi potrzebami obszary atrakcyjne turystycznie.

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak uczestniczyła w konferencji „Fundusze Europejskie udostępniają Bieszczady” w schronisku w Chreptiowie w gm. Lutowiska.

- Wielokrotnie przekonałam się o tym jak samodzielni, zdolni i konsekwentni potrafią być ludzie całkowicie niewidomi, niedowidzący, którzy dążą do celu pomimo przeciwności losu – mówiła Jarosińska-Jedynak. - Jak każdy z nas powinny mieć możliwość skorzystania z miejsc takich jak parki narodowe czy szlaki turystyczne, skorzystania z tras pieszych, konnych czy nawet narciarskich lub rowerowych.

Jest to tym ważniejsze, że turystyka ma także wymiar integracyjny i włączający. Podjęcie takiej aktywności to także wielokrotnie pokonywanie własnych granic, wychodzenie ze strefy komfortu, a co za tym idzie budowa wiary we własne możliwości, co jest niezwykle istotne dla każdego z nas – mówiła Jarosińska-Jedynak.

Minister funduszy i polityki regionalnej zwracała uwagę na świadomy wybór miejsca konferencji na temat dostępności w turystyce.

Nie chcemy aby turnus rehabilitacyjny – pomimo jego niewątpliwych zalet – był jedyną opcją wyjazdu osób z niepełnoprawnościami poza miejsce zamieszkania - wyjaśniała Jarosińska-Jedynak. 

W jej przekonaniu Bieszczady to jedno z najcenniejszych pod względem przyrodniczym i turystycznym miejsc naszego kraju. - To także góry z historią i charakterem. Taki sam charakter i hart ducha mają osoby z niepełnosprawnościami. Region ma szansę wykorzystać lokalny potencjał także przez poprawę dostępności i jakości usług społecznych, edukacji, rozwój przedsiębiorczości i turystyki – wyjaśniała Jarosińska-Jedynak.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…