Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojskowy Instytut Medyczny rozwija się. To jest kolejna inwestycja w bezpieczeństwo Polski. Wojskowy Instytut Medyczny jest jednym z największych i jednym z najlepszych szpitali w naszym kraju.

Wojskowy Instytut Medyczny zasłużył na tak wysoką markę, dzięki świetnej kadrze oraz pracownikom szpitala - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas otwarcia Centrum Chirurgii Robotycznej.

W Wojskowym Instytucie Medycznym szef MON Maiursz Błaszczak wziął udział w otwarciu Centrum Chirurgii Robotycznej, gdzie wykonywane będą zabiegi operacyjne z wykorzystaniem robota da Vinci.

- By kadra mogła spełniać oczekiwania pacjentów musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt - najnowocześniejszy i najlepszy. Taki sprzęt już jest właśnie na wyposażeniu szpitala przy ulicy Szaserów. Koszty są niebagatelne natomiast niewątpliwie zwrotem tej inwestycji będzie przywrócenie do zdrowia wielu tych, którzy oczekują dziś operacji - mówił minister Mariusz Błaszczak podczas otwarcia Centrum.

Zastosowanie techniki robotycznej w chirurgii jest skokiem generacyjnym w poprawie bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług medycznych. Jej najważniejsze zalety to: małoinwazyjność, ograniczenie ryzyka powikłań, precyzja, rozszerzone możliwości identyfikacji wzrokowej pola operacyjnego. Dzięki temu ginekologia, urologia, chirurgia onkologiczna, otolaryngologia i kardiochirurgia zyskają całkiem nowe możliwości terapii.

- W Centrum Chirurgii Robotycznej wykonywane będą wyłącznie zabiegi operacyjne z wykorzystaniem robota da Vinci - urządzenia o najwyższej klasie, światowej klasie. Spowoduje to możliwość przeprowadzania operacji mało inwazyjnych. To wszystko robimy dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny, dla bezpieczeństwa Polski - dodał minister Mariusz Błaszczak.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…