Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojskowy Instytut Medyczny rozwija się. To jest kolejna inwestycja w bezpieczeństwo Polski. Wojskowy Instytut Medyczny jest jednym z największych i jednym z najlepszych szpitali w naszym kraju.

Wojskowy Instytut Medyczny zasłużył na tak wysoką markę, dzięki świetnej kadrze oraz pracownikom szpitala - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas otwarcia Centrum Chirurgii Robotycznej.

W Wojskowym Instytucie Medycznym szef MON Maiursz Błaszczak wziął udział w otwarciu Centrum Chirurgii Robotycznej, gdzie wykonywane będą zabiegi operacyjne z wykorzystaniem robota da Vinci.

- By kadra mogła spełniać oczekiwania pacjentów musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt - najnowocześniejszy i najlepszy. Taki sprzęt już jest właśnie na wyposażeniu szpitala przy ulicy Szaserów. Koszty są niebagatelne natomiast niewątpliwie zwrotem tej inwestycji będzie przywrócenie do zdrowia wielu tych, którzy oczekują dziś operacji - mówił minister Mariusz Błaszczak podczas otwarcia Centrum.

Zastosowanie techniki robotycznej w chirurgii jest skokiem generacyjnym w poprawie bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług medycznych. Jej najważniejsze zalety to: małoinwazyjność, ograniczenie ryzyka powikłań, precyzja, rozszerzone możliwości identyfikacji wzrokowej pola operacyjnego. Dzięki temu ginekologia, urologia, chirurgia onkologiczna, otolaryngologia i kardiochirurgia zyskają całkiem nowe możliwości terapii.

- W Centrum Chirurgii Robotycznej wykonywane będą wyłącznie zabiegi operacyjne z wykorzystaniem robota da Vinci - urządzenia o najwyższej klasie, światowej klasie. Spowoduje to możliwość przeprowadzania operacji mało inwazyjnych. To wszystko robimy dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny, dla bezpieczeństwa Polski - dodał minister Mariusz Błaszczak.

{crossposting}

Czytaj więcej

Ignacok: Transformacja cyfrowa dotyka dystrybucji energii elektrycznej

5 milionów nowych odczytów trafia codziennie do innowacyjnego systemu informatycznego, wdrożonego w Grupie Tauron. Zbudowany w ramach projektu badawczo-rozwojowego system korzysta z danych z ponad 400 tysięcy inteligentnych liczników zamontowanych już przez Tauron u klientów na terenie Wrocławia.

Więcej…

Drewno jako materiał budowlany: rzeczy, które musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, czy budujesz dom od podstaw, czy kupujesz dom po raz pierwszy, warto poznać zalety i wady drewna jako materiału budowlanego - w końcu musi przetrwać próbę czasu.

Więcej…

Gliński: Tadeusz Markiewicz pełen ciepła i skromności, budził powszechny szacunek

Odszedł wyjątkowy mistrz rzeźby, zostawiając uczucie pustki, wypełniane pamięcią o twórcy i dziełach. Opisując najkrócej Jego drogę twórczą, należy powiedzieć, że był wyjątkowo utalentowanym rzeźbiarzem, oddanym sztuce wrażliwym człowiekiem i szczerym patriotą.

Więcej…

Morawiecki: Rzeczą kluczową jest, żebyśmy budowali takie centra wdrożeniowe jak to na Śląsku

Śląsk, który słynie z przemysłu, innowacji przemysłowych, jest równie znany na całym świecie z innowacji w medycynie

Rzeczą kluczową jest żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia oparty o najnowsze rozwiązania medyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Badawczo-Wdrożeniowym Silesia LabMed.

Więcej…

Władyczak: Kontynuowaliśmy szeroką współpracę z licznymi wykonawcami inwestycji

W 2020 r. segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. To najlepszy wynik w historii spółki, większy o 21 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Więcej…