Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii będzie operatorem programu Wirtualny Instytut Badawczy. W uroczystości podpisania umowy z ośrodkiem brał udział wicepremier Jarosław Gowin. Na realizację badań przeznaczono 450 mln zł.

- Badania naukowe, wykwalifikowane kadry i wdrażane innowacje są we współczesnym świecie kluczem do wzrostu gospodarczego - podkreśla wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

- Dlatego jeszcze jako minister nauki i szkolnictwa wyższego powołałem Sieć Badawczą Łukasiewicz. To był strzał w dziesiątkę - dodaje Gowin. 

- Każdego roku coraz więcej przedsiębiorców chce wdrażać nowoczesne technologie – mówi dalej wicepremier Gowin. 

W jego przekonaniu oczywiście nasze państwo musi wspierać tak ważne dla przyszłości nas wszystkich procesy. 

- Ta synergia stanowi też najgłębszy sens działania Łukasiewicza. Jeden z najlepszych instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz - PORT na co dzień zajmujący się biotechnologią i inżynierią materiałową został podmiotem zarządzającym programu WIB. Wirtualny Instytut Badawczy - to nowe możliwości finansowania i komercjalizacji badań w obszarze biotechnologii medycznej - onkologii.

Chcemy powołać instytucję, która nie będzie koncentrowała się na budynkach i laboratoriach - często te laboratoria, które mamy, nie są wykorzystane w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli - a będzie koncentrowała się na budowaniu zespołów zorientowanych na szybkie osiąganie wyraźnie zdefiniowanych celów - podkreśla wicepremier Jarosław Gowin.

Wirtualny Instytut Badawczy to program finansujący badania o wysokim potencjale komercjalizacyjnym w jednym z kluczowych dla społeczeństwa obszarze, jakim jest biotechnologia medyczna - onkologia. W ramach programu WIB polscy naukowcy będą mogli realizować projekty badawcze na najwyższym światowym poziomie.

{crossposting}