Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rzeczą kluczową jest żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia oparty o najnowsze rozwiązania medyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Badawczo-Wdrożeniowym Silesia LabMed.

Już niedługo na Śląsku powstanie sieć nowoczesnych laboratoriów specjalistycznych. Centrum Badawczo-Wdrożeniowe Silesia LabMed - to projekt, dzięki któremu na Śląsku powstanie sieć nowoczesnych laboratoriów specjalistycznych będących połączeniem istniejącej i nowopowstałej infrastruktury Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Zabrzu.

- Z ogromną dumą mogę obserwować prace, które tutaj się toczą, przy powstaniu tej jednostki medycznej. Śląsk, który słynie z przemysłu, innowacji przemysłowych, jest równie znany na całym świecie z innowacji w medycynie. Rzeczą kluczową jest, żebyśmy budowali takie centra wdrożeniowe jak to na Śląsku, w którym mam zaszczyt się znajdować - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawicki przy okazji wizyty na Śląsku odwiedził także leżącą w Małopolsce gminę Alwernię, gdzie wziął udział w odsłonięciu tablicy Kornela Morawieckiego.

- Jestem bardzo wdzięczny, że postanowili Państwo uhonorować mojego ojca w Alwerni w pięknym miejscu. Gdyby mój ojciec był tu z nami, powiedziałby, że ten zaszczyt należy się wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę, o ludzi solidarności. Jestem wdzięczy mieszkańcom, Radzie Miasta za to, że postanowili taki punkt na mapie Alwerni utworzyć. Punkt, który będzie drogowskazem wzmocnionej świadomości narodowej, bo to mojemu ojcu leżało bardzo na sercu - powiedział premier.

Pamiątkowa tablica poświęcona śp. Kornelowi Morawieckiemu znajduje się na ul. Kornela Morawieckiego w m. Źródła.

 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…