Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Olga Semeniuk, wiceszefowa resortu rozwoju uczestniczyła w eksperckiej e-konferencji „Post-COVID World. Chances and Challenges for Healthcare Sector”.

Jej celem było zarysowanie scenariuszy dalszego rozwoju systemu służby zdrowia w nadchodzących miesiącach i latach. 

- Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim działaniom polskiego rządu, które wspierają funkcjonowanie firm i ochronę miejsc pracy, jesteśmy dziś jednym z kilku państw, które najlepiej radzą sobie w walce z pandemią Covid-19. Dotyczy to także służby zdrowia - powiedziała wiceminister rozwoju jako panelistka na e-konferencji.

Uczestnicząc w panelu zatytułowanym „Pandemia COVID-19 – scenariusz dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy?”, wiceszefowa resortu rozwoju podkreśliła również, że w Polsce został opracowany przez pracowników poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN test na koronawirusa.

Instytut zawarł umowę na jego produkcję z polską firmą Medicofarma S.A. Test opiera się na sprawdzonej i zalecanej przez WHO metodzie RT PCR. Bada ona obecność kodu genetycznego koronawirusa w materiale biologicznym badanego.

I dodała:  - Dzięki finansowemu wsparciu, pochodzącemu z różnych instrumentów, które składają się na Tarczę Antykryzysową i Tarczę Finansową, do kieszeni przedsiębiorców trafiło już prawie 56 mld zł. Dane te stanowią dowód na to, jak szeroko wykorzystywane są różne rozwiązania pomocowe, które rząd premiera Morawieckiego przeznaczył na ograniczenie negatywnych skutków wywołanych przez pandemię koronawirusa w Polsce.

{crossposting}