Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Trwa Tydzień dla Serca - to bardzo dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak dbać na co dzień o jeden z najważniejszych organów naszego ciała! – poinformował minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

Szef resort zwrócił uwagę na fakt, że choroby serca to jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce. 

- Osoby, które już mają choroby sercowo-naczyniowe są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem – mówi dalej minister. - Nie tylko ciężej przechodzą chorobę, ale również częściej umierają z powodu COVID-19 - dodaje Szumowski.

Kondycja naszego serca zależy w dużej mierze od nas samych - właściwa dieta i zdrowy styl życia są szczególnie ważne teraz w czasie epidemii koronawirusa. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zwraca w tym czasie szczególną uwagę na wypełnianie zaleceń lekarzy przez pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi i nie bagatelizowanie objawów schorzeń kardiologicznych.

- Fakt, że w głównej mierze zajmujemy się dziś zapobieganiem rozprzestrzeniania koronawirusa i przygotowaniami służby zdrowia do przyjęcia większej liczby zakażonych pacjentów, nie może oznaczać, że zaprzestaniemy zajmować się innymi chorobami i innymi chorymi – podkreślił szef resortu zdrowia. 

W jego przekonaniu nie możemy choćby dopuścić, żeby osoby z chorobami serca pozostawały ze swoją chorobą sam na sam we własnym domu – dodaje na zakończenie Szumowski.

{crossposting}