Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Szare Lotnisko Modlin na tle niebieskiego nieba

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zadeklarowało, że jest gotowe do sprzedaży swoich udziałów w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin obsługującym linie lotnicze Ryanair. Na razie nie jest znana wartość udziałów.

- Jesteśmy zainteresowani przejęciem udziałów. Kwota będzie zależała od wyceny. Pieniądze będą pochodziły z budżetu. Będziemy chcieli zainteresować władze Warszawy, by weszła do tej spółki. Byłoby łatwiej udźwignąć ten ciężar finansowy. - poinformował marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

Na 5 marca zaplanowane zgromadzenie współwłaścicieli portu w Modlinie. Tam marszałek Adam Struzik ma oficjalnie przekazać zainteresowanym decyzję województwa mazowieckiego. PPL posiada 29,4% akcji lotniska.

- Uważamy, że nie można zmarnotrawić majątku i inwestycji. Port rozwija się dobrze, jest bardzo potrzebny – twierdzi Struzik.

Od blisko dwóch lat trwa konflikt na linii Warszawa-Modlin – PPL. Kierownictwo lotniska oskarża drugą stronę o blokowanie inwestycji, co z kolei hamuje rozwój i przepustowość. PPL uważa iż Modlin wykorzystuje swoje możliwości w blisko stu procentach i przynosi straty przez niekorzystną umowę z Ryanairem.