Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Telewizja Publiczna to nie tylko TVP1 i TVP2, lecz zbiór kilkudziesięciu kanałów. Chcemy, aby każdy z nich w jakiś sposób uczcił stulecie niepodległości Polski. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o naszych propozycjach filmowo-serialowych, które będą emitowane na jesieni, a będą miały za zadanie przybliżyć dzieje naszego narodu, zwłaszcza okres przedednia I Wojny Światowej. Widzowie mogli już zobaczyć pilotażowy odcinek „Dróg do Wolności”, który pokazuje przełomowe momenty polskiej historii, z perspektywy kobiet – głównych bohaterek.

Podobnie serial „Młody Piłsudski”, który przedstawia losy Józefa Piłsudskiego od momentu, gdy ten zostaje aresztowany i zesłany na Syberię. Obydwie produkcje są bardzo dobrze zrealizowane, a ich twórcy dysponowali bardzo dobrymi budżetami. Pierwszy odcinek „Młodego Piłsudskiego” zobaczymy jesienią, całość już w 2019 r. Wcześniej, bo 21 września, odbędzie się premiera kinowa „Kamerdynera” w reż. Filipa Bajona. TVP wsparła produkcję finansowo. Film pokazuje pogmatwane losy polsko-niemiecko-kaszubskie na przestrzeni czterech dekad przełomu XIX i XX w. Główne role grają Sebastian Fabijański, Borys Szyc, Janusz Gajos czy Kamilla Baar.

Mam nadzieję, że powyższa oferta filmowa udowodni, że historię Polski można pokazywać z rozmachem i w sposób ciekawy dla starszego, jak i młodszego widza. A co za tym idzie realizować misję publiczną, jednocześnie osiągając przyzwoity wynik oglądalności.

Polecam także regularne zaglądanie na antenę TVP Historia, TVP Kultura czy nawe TVP ABC.

Będzie tam można znaleźć mnóstwo propozycji skierowanych do widza, który będzie chciał się dowiedzieć pewnych szczególików, smaczków z historii Polski, jej kultury, czy nawet architektury i mody. Jest także propozycja dla aktywnych widzów, którzy lubią wszelkiego rodzaju konkursy i plebiscyty. TVP Sport organizuje plebiscyt na polskiego sportowca stulecia. Kto nim zostanie zadecydują oczywiście widzowie. Werdykt poznamy w styczniu 2019 r. Startujemy w grudniu.